Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spółki zależne Polenergii zawarły umowy na 113,6 MW obowiązku mocowego

0
Podziel się:

Po przekazaniu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) do publicznej wiadomości wstępnych wyników aukcji głównej rynku mocy na 2023 rok, w tym ceny zamknięcia aukcji mocy, która wynosi 202,99 zł/kW/rok, Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna oraz Mercury Energia - spółki zależne Polenergii - zawarły umowy na 113,6 MW obowiązku mocowego, wynika z komunikatu spółki.

Spółki zależne Polenergii zawarły umowy na 113,6 MW obowiązku mocowego

"Wobec ogłoszenia wstępnych wyników aukcji głównej na rok dostaw 2023 r. zostały zawarte umowy mocowe ze spółkami zależnymi emitenta - Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna sp. z o. o. z siedzibą w Nowej Sarzynie oraz Mercury Energia Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i Wspólnicy Spółka Komandytowa z siedzibą w Warszawie. Łączna wielkość obowiązku mocowego wynikająca z ww. umów wynosi 113,6 MW. Umowy zostały zawarte na okres 1 roku. Zgodnie z ustawą z dnia 8 grudnia 2017 r. umowy mocowe są zawierane zgodnie z wzorem, który stanowi załącznik do regulaminu rynku mocy" - czytamy w komunikacie.

PSE podały wcześniej, że aukcja główna na rok dostaw 2023 zakończyła się w piątek w 8. rundzie. Zgodnie z rozporządzeniem ministra energii, zapotrzebowanie na moc w aukcji głównej na rok dostaw 2023 miało sięgnąć 10 708,181 MW.

Umowy mocowe zostały zawarte pod warunkiem zawieszającym do czasu ogłoszenia ostatecznych wyników aukcji przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, podano również.

21 grudnia br. Polenergia poinformowała, że Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna (ENS) oraz Mercury Energia zaoferowały w aukcji mocy na rok dostaw 2023 obowiązek mocowy na rok 2023 w łącznej wysokości 113,6 MW.

Polenergia - notowana na GPW - jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)