Notowania

onet
01.06.2012 10:55

Sprzedaż Onetu. Minął bardzo ważny termin

Jak dotąd nie poznaliśmy konkretów, jednak według źródeł zbliżonych do rozmów wynika, że sprawa zostanie rozstrzygnięta w ciągu kilku najbliższych dni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(print screen ze strony www.onet.pl)

Wczoraj upłynął okres wyłączności negocjacyjnej dla Ringier Axel Springer w sprawie sprzedaży Onetu. Jak dotąd nie poznaliśmy konkretów, jednak według źródeł zbliżonych do rozmów wynika, że sprawa zostanie rozstrzygnięta w ciągu kilku najbliższych dni.

Zarówno rzecznik właściciela Onetu, czyli grupy TVN, jak i szwajcarsko-niemieckiego wydawcy nie chcą komentować całej sytuacji. Nieoficjalnie, osoby zbliżone do negocjacji przyznają jednak, że zarówno rozstrzygnięcie, jak i oficjalny komunikat w tej kwestii powinien pojawić się na początku czerwca.

Negocjacje z Ringier Axel Springer trwają od połowy kwietnia tego roku. Transakcja ma zostać zakończona w czerwcu, a TVN chce sprzedać 75 procent udziałów w Onecie za gotówkę.

Przychody grupy Onet wyniosły wyniosły w 2011 roku 237,1 mln złotych, a zysk przed przed uwzględnieniem podatków, odsetek i amortyzacji (EBITDA) sięgnął 95,6 mln złotych.

Tagi: onet, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz