Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tvn
09.02.2009 21:54

Strata platformy "n" bardziej obciąży wyniki TVN

TVN podwyższył szacunki, co do udziału w stracie platformy "n" w 2008 roku i obecnie szacuje, że wpływ netto na wyniki wyniesie 59 mln zł, a nie 45 mln zł, jak szacowano wcześniej.

Podziel się
Dodaj komentarz

TVN podwyższył szacunki, co do udziału w stracie platformy _ n _ w 2008 roku i obecnie szacuje, że wpływ netto na wyniki wyniesie 59 mln zł, a nie 45 mln zł, jak szacowano wcześniej.

_ Zmiana w prognozie spowodowana jest przede wszystkim zmianą kursu EUR/PLN w IV kwartale 2008 r. (...). Osłabienie złotego miało znaczący wpływ na wynik netto platformy +n+, która zanotowała stratę na pożyczkach akcjonariuszy udzielonych w euro przez nas oraz Grupę ITI _ - napisano w komunikacie.

_ Wyższa niż prognozowana strata spowodowana zmianą kursu walut, wykazana jako część naszego udziału w stracie jednostki stowarzyszonej, została w większości skompensowana poprzez zysk z tytułu różnic kursowych, jaki wykazaliśmy jako przychód finansowy z tytułu kredytów udzielonych przez nas platformie +n+ i przez to ma stosunkowo niewielki wpływ na nasz zysk netto _ - dodano.

TVN podał, że platforma _ n _ na koniec stycznia 2009 r. miała 660 tys. klientów, z czego 130 tys. stanowili klienci pre-paid.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: tvn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz