Notowania

Przejdź na
suw
07.10.2010 14:21

Suwary zainwestują 4,5 mln zł w produkcję opakowań

Suwary w ciągu 12 miesięcy zainwestują 4,5 mln zł w zwiększenie produkcji opakowań PET.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Vladimir Voronin/Dreamstime.com)

*Suwary w ciągu 12 miesięcy zainwestują 4,5 mln zł w zwiększenie produkcji opakowań PET. Spółka ocenia, że dzięki temu jej sprzedaż opakowań PET w ciągu dwóch lat potroi się - poinformowała spółka. *

Producent opakowań z tworzyw sztucznych i akcesoriów samochodowych Suwary zakupił od spółki Unipet wszystkie aktywa produkcyjne, czyli maszyny, urządzenia i formy do produkcji butelek PET, rozszerzając tym samym swoje dotychczasowe moce produkcyjne.

_ Zakup aktywów produkcyjnych Unipet jest pierwszym etapem dalszego rozwoju produkcji tych opakowań w spółce. Następne etapy to zakup nowych maszyn o wyższym zaawansowaniu technicznym, zarówno urządzeń do produkcji butelek jak i produkcji preform _ - napisano w komunikacie.

_ Wartość programu inwestycyjnego wyniesie około 4,5 mln zł w ciągu najbliższych 12 miesięcy i zostanie on sfinansowany głównie ze środków własnych _ - dodano.

Spółka szacuje, że efektem programu inwestycyjnego będzie potrojenie dotychczasowej sprzedaży opakowań PET spółki w ciągu najbliższych dwóch lat.

Suwary zamierzają skupić się na produkcji specjalnych opakowań z tworzyw sztucznych, czyli przeznaczonych dla przemysłu mleczarskiego, do sprzedaży soków i napojów bez konserwantów, przypraw, piwa, chemii gospodarczej, kosmetyków i artykułów toaletowych, które charakteryzują się wyższymi marżami.

Według informacji spółki, rynek opakowań PET w Polsce rośnie średnio o 5 proc. rocznie, natomiast rynek specjalnych opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych rośnie ponad 10 proc. rocznie.

_ Dynamika ta powinna utrzymać się w przeciągu najbliższych 5 lat. Obecnie, dzięki spełnianiu coraz bardziej restrykcyjnych norm, butelki PET znajdują zastosowanie w najbardziej wymagających segmentach rynku opakowań - butelki na mleko i jego przetwory, a także soki i napoje bez konserwantów o wydłużonym okresie ważności, w których produkcji Suwary będą się specjalizować _ - napisano.

Tagi: suw, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz