Notowania

swz
04.04.2007 19:43

Swarzędz chce przejąć spółkę Loft

Swarzędz zawarł umowę o współpracy i partnerstwie strategicznym z producentem mebli tapicerowanych Loft sp. z o.o.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Swarzędz zawarł umowę o współpracy i partnerstwie strategicznym z producentem mebli tapicerowanych Loft sp. z o.o. - poinformowała spółka w komunikacie. *

"Zarząd Swarzędz Meble SA informuje, iż w dniu 03.04.2007 r. podpisał z firmą Loft Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie umowę o współpracy i partnerstwie strategicznym. Obie strony w umowie określiły szczegółowe zasady współpracy tak, aby w przyszłości mógł być zrealizowany cel strategiczny jakim jest przejęcie przez Swarzędz Meble SA firmy Loft, na warunkach wynikających z wycen rynkowych i na zasadach określonych przez strony" - podał Swarzędz w komunikacie.

W przedstawionej niedawno strategii Swarzędz informował, że chce zaistnieć na rynku produktów tapicerskich, który jest największym segmentem rynku mebli zarówno w Polsce, jak i w krajach europejskich.

"Strony umowy jednocześnie wyraziły wolę sfinalizowania powiązań kapitałowych do końca 2007 r." - podał Swarzędz.

Na podstawie zawartej umowy firmy podejmą współpracę w zakresie produkcji i dystrybucji mebli tapicerowanych w kraju i za granicą, produkowanych przez firmę Loft i sprzedawanych przez Swarzędz w swoich salonach sprzedaży i pod swoją marką.

Zgodnie z umową meble tapicerowane Swarzędz będzie kupować wyłącznie od spółki Loft, choć może korzystać z innych dostawców, gdyby nie spełniały one wyznaczonych standardów lub ilość zamówień przekroczyła zdolności produkcyjne spółki.

"Strony określiły wielkość zakupów mebli tapicerowanych do salonów sprzedaży Swarzędza, która od 01 lipca br. wynosić będzie nie mniej niż 500.000 zł miesięcznie" - podał Swarzędz.

Swarzędz zastrzegł sobie również prawo pierwokupu marki produktów Loft, a firma Loft zobowiązała się do nie zawierania jakichkolwiek porozumień w zakresie przeniesienie lub udostępnienia praw do znaku firmowego lub marki Loft w okresie trwania umowy, która obowiązuje od 1 kwietnia 2007 r. i zawarta została na okres 1,5 roku.

Zakład, który Swarzędz chce przejąć od prywatnego właściciela zatrudnia około 100 osób. Przychody firmy sięgają 15-20 mln zł rocznie, a na eksport trafia prawie 80 proc. wyrobów.

W związku z przyjęciem nowej strategii Swarzędz Meble postanowił zakończyć współpracę z Mebelplastem, producentem mebli tapicerowanych.

Tagi: swz, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz