Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sgn
01.09.2009 11:21

Sygnity powiększyło stratę

Strata netto Sygnity po pierwszym półroczu wyniosła 92,5 mln zł wobec 24,8 mln zł straty netto przed rokiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Emily2k/Dreamstime.com)

Strata netto Sygnity po pierwszym półroczu wyniosła 92,5 mln zł wobec 24,8 mln zł straty netto przed rokiem. Według wyliczeń PAP, w II kwartale strata netto wyniosła 75,5 mln zł.

Strata operacyjna grupy po półroczu wzrosła do 101,5 mln zł z 25,9 mln zł straty rok wcześniej. W samym drugim kwartale strata operacyjna wyniosła 85,4 mln zł.

Skonsolidowane przychody Sygnity spadły w I półroczu do 281,5 mln zł z 481 mln zł przed rokiem. W II kwartale, według wyliczeń PAP, wyniosły 141,1 mln zł.

Jak podała spółka w komentarzu do raportu półrocznego, wpływ na wyniki miały przede wszystkim utworzone przez spółkę na koniec II kwartału rezerwy i odpisy w wysokości 66,3 mln zł oraz wyraźny spadek przychodów, który jest efektem obserwowanego spowolnienia gospodarczego.

Sygnity już wcześniej informowało, że szacowana strata operacyjna grupy za II kw. 2009 r. może wynieść 80-90 mln zł, przy przychodach rzędu 140-150 mln zł w związku z zawiązanymi rezerwami i odpisami.

_ - Rezerwy i odpisy zostały utworzone między innymi wskutek restrykcyjnego oszacowania budżetów długoterminowych kontraktów zawartych w ramach Grupy Kapitałowej Sygnity w latach 2004-2006 oraz na pokrycie ewentualnych kar umownych związanych z tymi projektami. Rezerwy zawiązane zostały również w celu urealnienia wartości zapasów magazynowych oraz odpisania nakładów inwestycyjnych poniesionych na wstrzymane przez klientów projekty, głównie w sektorze bankowym _ - podano w raporcie.

Jak poinformowała spółka, rezerwy i odpisy zostały utworzone przy bardzo konserwatywnym podejściu zarządu Sygnity, który zakłada jednak, że realne straty z tego tytułu nie będą aż tak wysokie.

Grupa Sygnity poinformowała w komentarzu do raportu półrocznego, że jej portfel zamówień wynosi obecnie ponad 600 mln zł, z czego blisko 500 mln zł przypada na rok 2009.

Tagi: sgn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz