Notowania

pxm
22.05.2012 08:11

Syndyk spółki DSS odstępuje od zawartych przez nią umów

Syndyk spółki Dolnośląskie Surowce Skalne złożył oświadczenie o odstąpieniu od czterech odrębnych umów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Omers/Dreamstime)

Syndyk spółki Dolnośląskie Surowce Skalne złożył oświadczenie o odstąpieniu od czterech odrębnych umów: z konsorcjum z udziałem grupy PBG, z Polimex Mostostal, z konsorcjum Bogl a Krysl i z Genergalną dyrekcja Dróg Krajowych i autostrad (GDDKjA).

Umowy bezpośrednio lub pośrednio dotyczą budowy autostrad, wynika z komunikatu spółki.

_ (...) w dniu 21 maja 2012 roku w trybie art. 98 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. Prawo upadłościowe i naprawcze do (...) podmiotów będących stronami (...) umów skierowane zostały pisma zwierające oświadczenie syndyka o odstąpieniu od każdej z (...) umów (...) _ - czytamy w komunikacie.

Na początku maja syndyk DSS złożył wniosek o umorzenie postępowania upadłościowego DSS ze względu na brak środków finansowych w spółce. Według DSS umorzenie upadłości likwidacyjnej daje możliwość złożenia wniosku o upadłość układową, restrukturyzacji spółki i prowadzenia dalej działalności w oparciu o dochodowe wydobycie kruszyw.

DSS utraciły płynność finansową podczas realizacji kontraktu na budowę odcinka A2, m.in. na skutek niewywiązania się chińskiego Covecu ze zobowiązań finansowych względem DSS, znaczącego wzrostu kosztów asfaltu i ropy naftowej w IV kwartale ub.r. oraz niedoszacowania kosztów związanych z robotami ziemnymi po przejęciu kontraktu po Covecu.

W końcu kwietnia DSS złożyły zażalenie na postanowienie sądu, który ogłosił upadłość likwidacyjną spółki. Spółka już wcześniej informowała, że ma zamiar złożyć takie zażalenie i deklarowała, iż zarząd jest nadal przekonany o możliwości realizacji scenariusza restrukturyzacyjnego i kontynuowaniu działalności przez DSS i całej grupy.

DSS miał w I-IV kw. 2011 roku 35,47 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 10,89 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 598,76 mln zł wobec 127,32 mln zł.

| |
| --- |

Tagi: pxm, dss, art, pbg, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz