Notowania

rlp
19.08.2014 10:09

Sytuacja na Ukrainie nie utrudnia dostaw dla Relpolu

Skonsolidowany zysk netto spółki w I połowie 2014 r. wyniósł 2,88 mln zł, podczas gdy rok wcześniej wynosił 2,45 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(peepo/iStockphoto)

Relpol ocenia, że drugie półrocze 2014 roku nie powinno odbiegać znacząco od pierwszego. Sytuacja na Ukrainie nie wpłynęła na płynność dostaw i spółka zakłada dalszy wzrost sprzedaży - poinformował Relpol w raporcie półrocznym.

_ - Rośnie nam sprzedaż do nowych klientów. Ponadto część naszych kluczowych i stałych partnerów, nie dokonało rewizji swoich prognoz sprzedażowych na drugą połowę 2014 roku, co miało miejsce w roku ubiegłym _ - napisano w raporcie.

_ - Można zatem zakładać, że mamy do czynienia z poprawą koniunktury, tak w kraju jak i za granicą. W dalszym ciągu zakładamy wzrost sprzedaży, tym bardziej, że powiększyliśmy liczbę klientów _ - dodano.

Spółka podała, że jej skonsolidowany zysk netto w I połowie 2014 r. wyniósł 2,88 mln zł, podczas gdy rok wcześniej wynosił 2,45 mln zł.

Przychody ze sprzedaży w tym okresie wzrosły do 53,7 mln zł, z 52,6 mln zł.

_ - W ocenie zarządu jednostki dominującej drugie półrocze 2014 r. nie powinno odbiegać znacząco od pierwszego. Poprawiły się dane makroekonomiczne na rynku niemieckim i angielskim. Sprzedaż do Niemiec osiągnęła maksymalny poziom w historii grupy kapitałowej _ - napisano w raporcie.

Spółka podała, że nie ma na Ukrainie większych problemów z transportem i z płynnością dostaw.

_ - Już w I półroczu 2014 r., z ostrożności przenieśliśmy z Ukrainy do Polski montaż wyrobu, którego odtworzenie linii produkcyjnych w Polsce, przekroczyłoby okres 2 miesięcy i wiązałoby się z dużymi kosztami. Na razie zawiesiliśmy też planowany na Ukrainie, na I połowę 2014 r. montaż produkcji nowych przekaźników przemysłowych _ - napisano w raporcie.

Relpol podał, że przeniesienie części montażu do Polski i wstrzymanie wysłania na Ukrainę nowych linii montażowych wpłynęło na okresowe podniesienie kosztów produkcji.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: rlp, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz