Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wielka brytania
23.01.2009 06:26

Szef nadzoru: Żaden brytyjski bank nie upadnie

Lord Adair Turner chce wzmocnić regulacje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Szef nadzoru finansowego ostrzega, że trzeba podjąć działania w celu uniknięcia kolejnych kryzysów sektora finansowego.

Jak donosi Times Online szef Financial Services Authority lord Adair Turner (na zdjęciu) powiedział w wywiadzie dla radia BBC 4, ze _ system bankowy musi przejść głębokie zmiany _, by uniknąć w przyszłości podobnej sytuacji do tej, która ma miejsce teraz.

W ostatnich dniach banki notowane na giełdzie w Londynie dramatycznie traciły na wartości. To efekt informacji o złych wynikach - m.in. banku Barclays iRBS, ale też obaw inwestorów o to, że pełne straty z powodu kryzysu kredytowego są dużo większe od tych, jakie do tej pory oficjalnie podano.

ZOBACZ TAKŻE:

Lord Turner (na zdjęciu) przyznał, że obecnie działający system nadzoru i regulacji sektora bankowego jest _ niedostateczny _.

ZOBACZ REPORTAŻ O SYTUACJI BRYTYJSKICH BANKÓW (ang.):

Turner zapewnia że władze zadbają o to, by żaden brytyjski bank nie upadł. Nie wykluczył też, że może zostać wprowadzony zakaz krótkoterminowej sprzedaży na giełdzie, gdyby okazało się, że spekulacje odegrały ważną rolę w ostatnich spadkach akcji banków.

Turner nie zgadza się z tym, że obecne załamanie nie potrwa aż 10 lat - jak wieszczą niektórzy - ale trochę potrwa zanim sytuacja się poprawi.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz