Notowania

wall street
22.04.2014 22:10

Szósty dzień wzrostów na Wall Street

Inwestorzy zwracają uwagę przede wszystkim na kwartalne wyniki spółek oraz rozwój sytuacji na Ukrainie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK)

Już szósty dzień z rzędu amerykańskie parkiety wspierane przez lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne spółek, notują sesję wzrostową.

Podczas dzisiejszej sesji rynek nie otrzymał żadnych ważnych danych nie tylko z amerykańskiej gospodarki, lecz również z innych krajów. To spowodowało, że inwestorzy zwracali uwagę przede wszystkim na kwartalne wyniki spółek oraz obserwowali w dalszym ciągu sytuację na Ukrainie, gdzie brak eskalacji konfliktu wciąż daje przestrzeń indeksom do dalszej aprecjacji.

Notowania najważniejszych indeksów za Oceanem

Jedną ze spółek, która była dziś w centrum zainteresowania był Netflix, czyli spółka oferująca telewizję w technologii streamingu a także producent m.in. serialowego hitu pt. _ House of Cards _. Spółka ogłosiła plan podwyżek opłat dla nowych użytkowników oraz rozszerzenie swej usługi na nowe kraje w tym na Francję oraz Niemcy.

Plan podwyżki opłat został bardzo dobrze przyjęty przez inwestorów a praktycznie wszyscy analitycy podnieśli prognozy dla akcji spółki. Zdobyte w ten sposób dodatkowe środki Netflix ma przeznaczyć na rozwój swoich własnych produkcji, co z kolei ma przełożyć się na zwiększone globalne zainteresowanie usługami spółki. Akcje w obrocie zakończyły dzisiaj sesję na ponad sześcioprocentowych plusach.

Pomimo coraz większej ekspansji usług streamingowych, lepsze od oczekiwań wyniki pokazał również Comcast, czyli największy dostawca telewizji kablowej w Stanach Zjednoczonych. Zysk na akcję w pierwszym kwartale wyniósł 68 centów wobec oczekiwań o 4 centy niższych. Dodatkowym zaskoczeniem była informacja o tym, że w internetowej usłudze dostępu do filmów zarejestrowało się 24 tysiące nowych użytkowników, choć spodziewano się odpływu 26 tysięcy obecnych osób korzystających z tej usługi. Na przestrzeni ostatnich lat standardowe telewizje kablowe mocno traciły na rzecz nowych potentatów jak chociażby właśnie Netflixa. Bycze informacje ze spółki spowodowały, iż akcje rosły dzisiaj o 2%.

Z branży motoryzacyjnej wyniki dzisiaj podał Harley-Davidson, którego akcje urosły o ponad 6%. Dochód na akcję w pierwszym kwartale wyniósł 1,21 dolara w porównaniu z 99 centami rok wcześniej. Rynek spodziewał się wyniku na poziomie 1,08 dolara na akcję. Lepsze od oczekiwań wyniki spowodowane były głównie zwiększonym popytem zagranicznym, lecz także dalszymi cięciami kosztów produkcji. W ostatnim kwartale marża wzrosła o jeden punkt procentowy do poziomu 37,7%.

Do tej pory jedna piąta spółek z indeksu S&500 podała swoje wyniki kwartalne, z czego 63% pokonało oczekiwania. Jest to statystyka zgodna z dwudziestoletnią średnią, choć gorsza od średniej z ostatnich czterech kwartałów w wysokości 66%. Pomimo iż większa część spółek faktycznie przedstawiła lepsze wyniki, warto mieć na uwadze, że oczekiwania rynkowe na przestrzeni ostatnich miesięcy, głównie w Stanach Zjednoczonych pod wpływem ciężkich warunków atmosferycznych dla wielu branż biznesu, znacząco zostały obniżone. Następne dni będą w dużej mierze przebiegać w rytmie kolejnych publikacji wyników, gdyż na istotne dane z amerykańskiej gospodarki przyjdzie inwestorom poczekać do przyszłego tygodnia.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
Investio
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz