Notowania

bielsko-biała
21.10.2016 08:51

Szykuje się kolejna wielka inwestycja? Fiat złożył stosowne dokumenty

Fiat Powertrains Technologies zainwestuje ponad 1 mld zł w produkcję innowacyjnych silników w fabryce w Bielsku-Białej, wynika z nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PHOTOSHOT/REPORTER)

Fiat Powertrains Technologies zainwestuje ponad 1 mld zł w produkcję innowacyjnych silników w fabryce w Bielsku-Białej - wynika z nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej".

"Fiat Powertrains Technologies zainwestuje ponad miliard złotych w produkcję innowacyjnych silników w fabryce w Bielsku-Białej - dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita". Przedstawiciele koncernu nie chcieli komentować naszych informacji. W Ministerstwie Rozwoju udało się nam jednak potwierdzić nieoficjalnie, że włoska spółka złożyła już stosowne dokumenty, a szczegóły inwestycji i jej ewentualnego wsparcia mają zostać ustalone w najbliższych tygodniach" - czytamy w gazecie.

Byłaby to kolejna w ostatnim czasie inwestycja w silniki samochodowe w Polsce. W ubiegłym tygodniu rząd zakończył z powodzeniem negocjacje w sprawie lokalizacji w Jaworze fabryki produkującej silniki Mercedes-Benz. Z kolei w czwartek ogłoszono, że Toyota zainwestuje w swoje zakłady w Polsce ok. 650 mln zł, przygotowując produkcję hybrydowych skrzyń biegów w Wałbrzychu oraz dwóch nowych silników benzynowych w Jelczu-Laskowicach.

Ministerstwo rozwoju, które negocjowało z koncernem Toyota, przyznało, że inwestycje zostaną wsparte pomocą publiczną, nie ujawnia jednak jej wysokości.

- Pomoc, jakiej możemy udzielić, musi być na warunkach akceptowalnych przez Komisję Europejską. W porównaniu do innych krajów Europy Środkowej, jest to pomoc na jednym z najniższych dopuszczalnych poziomów. Przyciągnęliśmy inwestora naszą infrastrukturą i myślą inżynierską - mówił Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej z szefami polskich zakładów Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.

Tagi: bielsko-biała, inwestycje w polsce, pomoc publiczna, fiat, motoryzacja, giełda, wiadomości, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-10-2016

oloFiat już wielokrotnie zainwestował i produkował zabytki. 125, 126, cienko, itp. niby produkcja jest.

21-10-2016

ToromotoTo jest inwestycja w instniejącą fabrykę czy budowa jakiejś nowej? Na razie słyszę o inwestycji w kwocie X, ale czy to się przełoży na nowe miejsca … Czytaj całość

21-10-2016

gregniech inwestują i tworzą miejsca pracy, chociaż to będzie, ale emerytury i tak będą niskie. Musimy zatroszczyć się sami o siebie. Edukacja zawodowa i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)