Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

T-Mobile ma łącznie ponad 9750 stacji bazowych i 99,7% populacji zasięgu LTE

0
Podziel się
T-Mobile ma łącznie ponad 9750 stacji bazowych i 99,7% populacji zasięgu LTE
bErFloTF

T-Mobile Polska zrealizował 450 nowych stacji LTE w ciągu ostatnich 3 miesięcy i dysponuje obecnie łącznie ponad 9750 stacji bazowych oraz ponad 99,7% populacji w zasięgu tej technologii, podał operator.

"Obecnie w zasięgu naszego LTE znajduje się 99,7% populacji kraju, co odpowiada 97% powierzchni. Pracuje na to ponad 9 750 stacji bazowych, czyli 450 więcej niż 3 miesiące temu" - czytamy w komunikacie.

"Jak zapowiadaliśmy na początku tego roku, po zbudowaniu sieci LTE o zasięgu ogólnokrajowym więcej uwagi skupiamy na zwiększaniu pojemności sieci przede wszystkim tam, gdzie zapotrzebowanie na usługi jest największe lub rośnie najszybciej. W zaledwie kwartał liczba stacji z technologią agregacji pasma wzrosła dwukrotnie i jest ich blisko 2000" - czytamy dalej.

bErFloTH

Dzięki temu już 21% populacji znajduje się w zasięgu Carrier Aggregation, które gwarantuje klientom wyższą pojemność sieci i pozwala na osiąganie znacznie wyższych prędkości transmisji danych, wskazano także.

"Ponad 360 z tych stacji obsługuje technologię agregacji 3 nośnych, co pozwala na transmisję danych z prędkością do 300 Mbps" - podsumowano w informacji.

Usługi sieci T-Mobile i Heyah dostępne są na blisko 100% powierzchni Polski. Pierwszym współzałożycielem, a obecnie jedynym właścicielem T-Mobile Polska jest grupa Deutsche Telekom, do której należą m.in. T-Mobile i T-Systems.

bErFloUi
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)