Notowania

tpe
05.06.2012 16:53

Tauron podpisał umowę na 2,4 mld złotych

Firma energetyczna Tauron Polska Energia zawarł umowę ze swoją spółką zależną Tauron Wytwarzanie jako kupującym, której przedmiotem jest uregulowanie zasad i warunków sprzedaży pozyskiwanego z różnych źródeł węgla kamiennego do celów energetycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Picsfive/Dreamstime.com)

Firma energetyczna Tauron Polska Energia, w ramach procesu wdrażania w grupie scentralizowanego modelu handlu paliwami, zawarł umowę ze swoją spółką zależną Tauron Wytwarzanie jako kupującym, której przedmiotem jest uregulowanie zasad i warunków sprzedaży pozyskiwanego z różnych źródeł węgla kamiennego do celów energetycznych - z przeznaczeniem do zużycia w elektrowniach i elektrociepłowniach należących do Tauron Wytwarzanie. Szacunkowa wartość netto umowy w okresie pierwszego roku jej obowiązywania to około 2,4 mld zł.

_ Umowa została zawarta na czas nieokreślony, Szacunkowa wartość netto Umowy w okresie pierwszego roku jej obowiązywania (tj. 12 kolejnych miesięcy począwszy od dnia 1 czerwca 2012 r.): ok. 2,4 mld zł. Wartość Umowy w okresie pięcioletnim może ulec znaczącym odchyleniom od pięciokrotności wymienionej wartości m.in. ze względu na spodziewane efekty centralizacji handlu paliwami _ - czytamy dalej.

Scentralizowany model handlu paliwami zakłada z jednej strony przejmowanie przez emitenta od spółek zależnych kompetencji w zakresie nabywania węgla i mułu węglowego od dostawców - spółek węglowych, kopalń i innych podmiotów zajmujących się handlem węglem, a następnie odsprzedaż przez emitenta ww. paliw do spółek z Grupy Kapitałowej, a w szczególności do Tauron Wytwarzanie, zaznaczono w informacji.

_ Emitent oczekuje, iż działania związane z centralizacją handlu paliwami wzmocnią w dłuższym terminie pozycję negocjacyjną Emitenta i przyniosą wymierne korzyści w zakresie optymalizacji kosztów zakupu paliw ze względu na koncentrację całego ich wolumenu w Tauron Polska Energia _ - czytamy dalej.

Tauron Polska Energia miała 386,86 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 382,47 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 6454,85 mln zł wobec 5299,07 mln zł rok wcześniej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: tpe, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz