Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Techmex zadebiutuje 19 maja

0
Podziel się:

Pierwsze notowanie akcji spółki Techmex SA odbędzie się na sesji 19 maja. Spółka została zakwalifikowana do segmentu nowych technologii SiTech

- poinformowała w piątek GPW.

Do obrotu na rynku podstawowym dopuszczonych zostało 2.630.912 akcji serii A, 2.737.760 akcji serii B oraz 3 mln akcji serii D.

Kwietniowa publiczna oferta akcji spółki Techmex SA zakończyła się ponad 80 proc. redukcją. Cena emisyjna wynosiła 30 zł.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Techmex zamierza przeznaczyć 75 proc. środków pozyskanych z emisji na zakup wyposażenia i uruchomienie regionalnego centrum operacji satelitarnych.

Po 5 proc. wpływów z emisji ma być przeznaczone na rozwój ogólnopolskiej sieci centrów outsourcingowych oraz na rozwój sieci sprzedaży w Europie Centralnej.

Pozostałe środki mają być przeznaczone na przejęcia niszowych spółek technologicznych oraz pozyskanie specjalistów i nowych technologii.

W 2003 roku skonsolidowane przychody Techmeksu spadły do 406,2 mln zł, z 567,3 mln zł rok wcześniej. Zeszłoroczny zysk netto grupy zwiększył się do 5,1 mln zł z 1,1 mln zł w 2002 roku.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)