Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
net
11.03.2009 15:10

Tele2 nie zapłaci 3,3 mln zł TPSA

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie, w którym wstrzymał wykonanie nakazu zapłaty kwoty 3,3 mln zł na rzecz TPSA,wydanego przeciwko Tele2 Polska (obecnie spółka połączona z Netią) oraz przywrócił termin do złożenia sprzeciwu od nakazu zapłaty.

Podziel się
Dodaj komentarz

_ Powyższe oznacza, że sąd rozpozna merytorycznie sprzeciw Netii, jako prawnego następcę spółki Tele2 Polska, od nakazu zapłaty, a TP SA utraciła dotychczasową możliwość prowadzenia egzekucji przeciwko Tele2 Polska, o której poinformowała opinię publiczną w dniu 24 lutego _ - czytamy w komunikacie.

TP SA domaga się od operatorów alternatywnych korzyści, które uzyskali na skutek stosowania się do decyzji regulatora, które zostały potem uchylone. W tym przypadku za korzystanie przez Tele2 z opłat ryczałtowych w rozliczaniu ruchu między sieciami obu operatorów.

_ To precedensowy wyrok, który jednoznacznie przyznaje rację TP w sporze z Tele2. Na rozpatrzenie czekają jeszcze kolejne pozwy TP o zwrot pieniędzy uzyskanych w sposób niezgodny z prawem. Łączna kwota niezapłaconych należności sięga ponad 70 mln zł _ - skomentowała TP SA poprzednią decyzję sądu, który wydał nakaz zapłaty 3,3 mln zł przez Tele2.

Netia 15 września sfinalizowała przejęcie spółki Tele2 Polska. Spółka poinformowała wtedy, że cena zakupu wynosi 31,4 mln euro (105,8 mln zł) i może wzrosnąć o kolejne 4,8 mln euro (16,2 mln zł) w zależności od przyszłych wyników działalności operacyjnej. Dodatkowa płatność ma zostać przekazana w ratach w ciągu 12 miesięcy. Przedstawiciele Netii informowali, że spółka nie zawiązała rezerw na poczet roszczeń TP SA.

Tagi: net, tps, telekomunikacja, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz