Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
31.03.2015 14:50

TelforceOne chce obniżyć swoje zadłużenie

Zaznaczył ponadto, że grupa rozpoczęła realizację rozwoju sieci Teletorium w Europie Środkowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nobili Partners)
Wiesław Żywicki, wiceprezes TFO

Priorytetami TelforceOne jest zwiększanie rentowności brutto na sprzedaży, rozwój nowych produktów i rynków międzynarodowych, a także obniżenie poziomu zadłużenia, wynika z wypowiedzi wiceprezesa spółki Wiesława Żywickiego.

- Zawsze zależy nam na wzroście szybszym od rynku, rozwoju sprzedaży na nowych rynkach zagranicznych, zwiększaniu rentowności na poziomie marży brutto na sprzedaży oraz opracowywaniu nowych modeli produktów. Myślę nie tylko o smartfonach, ale również innych akcesoriach czy fotowoltanicznym oświetleniu przemysłowym LED obiektów wielkopowierzchniowych - powiedział Żywicki.

Jego ambicją byłaby poprawa marży brutto na sprzedaży o kilka pkt proc. już w tym roku. W 2014 r. było to 21,5 procent.

Według jego słów, nowe kategorie produktowe będą wprowadzane zarówno w segmencie konsumenckim, jak i przemysłowym. - Nie wykluczamy wprowadzenia własnego smartwatcha - stwierdził wiceprezes TelforceOne.

Żywicki dodał, że grupa na bieżąco odnawia finansowanie bankowe, ale będzie dążyć do obniżenia wskaźników zadłużenia, do czego mają przyczynić się działania zmierzające do wzrostu EBITDA. Wskazał ponadto, że oczekuje widocznej poprawy przepływów operacyjnych w I i II kw. 2015 r. Wiceprezes TelforceOne ocenił ponadto, że na początku bieżącego roku wzrost dolara do złotego nie pomagał, ale zastosowano instrumenty zabezpieczające, które mają przynosić efekty w średnim terminie - po I kw. 2015 r.

Wiceprezes spółki podkreślił również konserwatywne podejście do prezentacji danych finansowych, także odpisów w 2014, co widać w wynikach finansowych za ten okres.

- Nasze finanse badał nowy audytor i chcieliśmy mieć pełne przekonanie, że będziemy mieli konserwatywną prezentację wyników finansowych. W 2015 inwestorzy również mogą być spokojni - dyscyplina będzie utrzymywana, ale nie przewidujemy już znaczącej zmiany na należnościach. Za to rozważamy rekomendację wypłaty dywidendy i mogłaby ona być na poziomie zbliżonym do tej rok temu - wskazał Żywicki.

Zaznaczył ponadto, że grupa rozpoczęła realizację rozwoju sieci Teletorium w systemie franszyzowym w Europie Środkowej. Pierwszy krajem, gdzie powstaną stanowiska tej sieci, jest Słowacja.

TelForceOne to czołowy polski importer, dystrybutor oraz producent urządzeń mobilnych i akcesoriów do nich. Spółka tworzy grupę kapitałową, która od marca 2007 roku jest notowana na warszawskiej giełdzie. Posiada sieć partnerów w Polsce i Europie oraz nowoczesne Centrum Dystrybucyjno-Logistyczne.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, tfo, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz