Notowania

telmax
01.12.2004 10:18

Telmax zaoferuje inwestorom w sumie 1,1 mln akcji

Telmax zaoferuje inwestorom instytucjonalnym 0,9 mln nowej emisji akcji serii I, a inwestorom indywidualnym 0,3 mln akcji - poinformowała spółka w skrócie prospektu emisyjnego.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zarząd spółki planuje pozyskać środki finansowe w drodze przeprowadzenia publicznej emisji akcji I. Pozyskane w ten sposób środki mają zostać przeznaczone na inwestycje związane ze zwiększeniem potencjału grupy kapitałowej poprzez akwizycje podmiotów z branży, a także na zdobycie kompetencji w interesujących spółkę obszarach" - napisano.

Telmax zamierza przeznaczyć kwotę 34-38 mln zł na zakup spółek lub spółki specjalizujących się w digitalizacji, składowaniu i systemach zarządzania dokumentami. Na zakup spółki zajmującej się wdrażaniem systemów billingowych SAP, Telmax chce wydać 18-22 mln zł, a na zakup spółki specjalizującej się w Geographic Information System od 8 do 12 mln zł.

Na zakup spółki produkującej i wdrażającej rozwiązania billingu dla rynku przedsiębiorstw komunalnych od 4 do 6 mln zł oraz na zakup spółki wytwarzającej i dostarczającej kontent szkoleń realizowanych na platformach e-learningowych 2,5 mln zł.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oprócz akcji nowej emisji dopuściła we wtorek publicznego obrotu także 4.320.921 akcji serii G Telmaksu emitowanych w związku z połączeniem ze spółką Spin oraz 171.444 akcji serii H dla zarządów spółek Telmax SA i Spin sp. z o.o.

Według wcześniejszych informacji Spin SA, który powstanie w wyniku połączenia Przedsiębiorstwa Usługowo–Produkcyjnego Spin sp. z o.o. z giełdowym Telmaksem zadebiutuje na warszawskim parkiecie w grudniu.

Zgodnie z planem połączenia majątek Spinu zostanie w całości przeniesiony na Telmax, w zamian za co giełdowa spółka wyemituje dla właścicieli Spinu 4,3 mln akcji serii G.

Po emisji dotychczasowi udziałowcy Spinu będą mieli około 80 proc. akcji nowej spółki, a akcjonariusze Telmaksu około 20 proc.

Tagi: telmax, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz