Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TIM chce skupić akcje za prawie 14 milionów złotych

0
Podziel się:

Cena jednostkowa za akcję spółki nie może być wyższa niż 5,8 zł.

TIM chce skupić akcje za prawie 14 milionów złotych
(Sjgh/Dreamstime)

Akcjonariusze spółki TIM rozpatrzą projekt uchwały dotyczącej skupu do 2,22 mln akcji własnych w celu umorzenia. Spółka zamierza przeznaczyć na ten cel do 13,54 mln zł - podał TIM w projektach uchwał na walne, które zaplanowano na 29 czerwca.

Cena jednostkowa za akcję spółki nie może być wyższa niż 5,8 zł. Zakup papierów miałby zostać sfinansowany ze środków zgromadzonych na kapitale rezerwowym.

Skup potrwałby do końca 2014 roku. Jak poinformowała spółka, uchwała będzie rozpatrywana w związku z niską ceną akcji spółki na giełdzie.

_ W ocenie zarządu TIM SA, zarówno w interesie spółki, jak i akcjonariuszy leży realizacja uchwały (...). Odkup i umorzenie akcji własnych przez TIM SA potencjalnie może przyczynić się do wzrostu wartości akcji w horyzoncie średnio- i długoterminowym _ - napisano w projekcie.

Zarząd spółki zapewnił jednocześnie, że realizacja odkupu papierów firmy _ nie wpłynie negatywnie na zdolność spółki do finansowania zamierzonych planów inwestycyjnych i strategii rozwoju _.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)