Notowania

budownictwo
26.03.2018 14:01

Torpol liczy na sprzedaż w obszarze budownictwa tramwajowego i ogólnego w br.

Torpol liczy, że w ramach dywersyfikacji działalności osiągnie w tym roku przychody na rynku infrastruktury tramwajowej i budownictwa ogólnego, poinformował prezes Grzegorz Grabowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Rozglądamy się po budownictwie ogólnym. To jest też w strategii firmy. To jest obszar na wykorzystanie tego zespołu, który budował m.in. Łódź Fabryczną. Ten zespół się konstytuuje, przygotowuje oferty. Myślę, że też się da zauważyć w obszarze budownictwa ogólnego i przemysłowego" - powiedział Grabowski podczas konferencji prasowej.

Dodał, że w tym roku spółka ma nadzieję na zrealizowanie też inwestycji na rynku infrastruktury tramwajowej i szuka w tym obszarze aliansów. Wcześniej podczas konferencji mówił, że Torpol ma w tej chwili złożone dwie oferty podwykonawcze na rynku tramwajowym w Norwegii.

Z kolei w budownictwie ogólnym w obszarze zainteresowania spółki są np. inwestycje w ramach programu dworcowego PKP.

Inne obszary dywersyfikacji to według Grabowskiego wejście w obszar utrzymaniowy na kolei w Polsce i realizacja zadań kolejowych dla innych zamawiających niż PKP PLK, takich jak np. wchodząca w tym roku do realizacji budowa układu torowego przy Elektrowni Jaworzno III dla Taurona.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 752 mln zł w 2017 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz