Notowania

budownictwo
05.05.2017 12:30

Torpol ma umowę z PKP PLK na prace na linii E 59 za 395 mln zł netto

Podziel się
Dodaj komentarz

Torpol zawarł z PKP Polskie Linie Kolejowe umowę o wartości 395 mln zł netto na wykonanie robót budowlanych, których przedmiotem jest "Przebudowa układów torowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na linii kolejowej E 59, odcinek Leszno - Czempiń", podała spółka.

Roboty te będą wykonywane w ramach projektu "Prace na linii kolejowej E 59 na odcinku Wrocław - Poznań, etap IV, odcinek granica województwa dolnośląskiego - Czempiń", realizowanego w ramach unijnego instrumentu finansowego Connecting Europe Facility (CEF).

"Przedmiot umowy zostanie wykonany zgodnie z projektem, harmonogramem oraz według standardów technicznych, materiałowych i wykonania wskazanych przez Inwestora. Wynagrodzenie emitenta za wykonanie przedmiotu umowy wyniesie 395 mln zł netto (485,9 mln zł brutto)" - czytamy w komunikacie.

Termin realizacji prac budowalnych został określony na 34 miesięcy od tzw. daty rozpoczęcia, która została określona na 14 dni od podpisania umowy, przy czym dla poszczególnych etapów prac w umowie zostały określone wcześniejsze terminy realizacji.

Okres gwarancji jakości został ustalony na 72 miesiące od dnia odbioru końcowego.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2014 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 770 mln zł w 2016 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz