Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Totolotek: Dwóch na trzech Polaków wydaje pieniądze na gry hazardowe

0
Podziel się:

Warszawa, 04.12.2017 (ISBnews) - Dwóch na trzech Polaków (67%) wydaje pieniądze na gry o charakterze hazardowym, a zdecydowana większość z nich wydaje na tę formę rozrywki maksymalnie do 100 zł miesięcznie, wynika z badania przeprowadzonego przez IQS na zlecenie firmy Totolotek, polskiego legalnie działającego bukmachera.

Totolotek: Dwóch na trzech Polaków wydaje pieniądze na gry hazardowe

"Najpopularniejszymi formami płatnych gier w Polsce są loterie i gry liczbowe - aż 84% ankietowanych graczy przyznało, że w ciągu ostatniego roku kupiło zdrapkę lub kupon. Na drugim miejscu znalazły się konkursy lub gry, w których trzeba dzwonić lub wysyłać płatne SMS-y. Wzięło w nich udział ponad 30% graczy. Z kolei 13% obstawiało wyniki zdarzeń sportowych" - czytamy w komunikacie.

Na gry i loterie Polacy wydają najczęściej mniej niż 10 zł miesięcznie (29% ankietowanych) lub 10-19 zł (27%); na zakłady bukmacherskie - 20-29 zł (28%) lub 30-99 zł (22%). Miesięczne wydatki na gry na pieniądze w internecie zazwyczaj sięgają mniej niż 10 zł (30%) lub 20-29 zł (21%).

"Grami interesują się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Wśród nich dominują osoby starsze - niemal co 3 gracz to osoba, która ukończyła 56 lat. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda, jeśli chodzi o klientów firm bukmacherskich - zdecydowanie przeważają tu mężczyźni (aż 80%) w wieku 25-34 lata, z których ponad 70% pracuje. Osób bezrobotnych w tej grupie jest tylko 3%, podczas gdy w całej grupie osób grających - aż 15%" - czytamy dalej.

Totolotek S.A. jest organizatorem zakładów wzajemnych w Polsce od 1992 roku. Działalność prowadzona jest w oparciu o Ustawę o grach hazardowych, na podstawie koncesji i regulaminów gry przyznawanych przez Ministerstwo Finansów.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)