Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tps
26.05.2011 15:02

TPSA dostała 67 mln zł. Odwoła się?

Telekomunikacja Polska prawdopodobnie odwoła się od decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej, która przyznała spółce mniejszą dopłatę do świadczenia tzw. usługi powszechnej

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

Telekomunikacja Polska prawdopodobnie odwoła się od decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej, która przyznała spółce mniejszą dopłatę do świadczenia tzw. usługi powszechnej od wnioskowanej, wynika z wypowiedzi prezesa Macieja Wituckiego. TPSA prosiła o dopłatę w wysokości ponad 800 mln zł, a ma otrzymać niecałe 70 mln zł.

_ - Jest bardzo prawdopodobne, że się odwołamy. Różnica między kwotą, o którą wnioskowaliśmy, a przyznaną jest bardzo duża i przynajmniej część deficytu będziemy chcieli odzyskać _ - powiedział Witucki

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t137970.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/tp;sa;otrzyma;67;mln;zl;doplaty;do;uslugi;powszechnej,94,0,837726.html) TP SA otrzyma 67 mln zł dopłaty do usługi powszechnej Urząd Komunikacji Elektronicznej przyznał TP SA dopłatę z tytułu świadczenia usług wchodzących w skład usługi powszechnej w wysokości 67 mln zł
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t24095.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/hsbc;podwyzszyl;cene;docelowa;dla;akcji;tp;sa,34,0,832290.html) HSBC podwyższył cenę docelową dla akcji TP SA HSBC podwyższył cenę docelową dla akcji Telekomunikacji Polskiej do 16,2 zł z 15,3 złotych.

.

Wcześniej w tym tygodniu UKE przyznał TPSA 66,99 mln zł dopłaty do kosztów świadczenia tzw. _ usługi powszechnej _. Spółka wnioskowała o 803,65 mln zł.

Urząd wyznaczył TPSA do świadczenia usługi powszechnej w maju 2006 r. Przedsiębiorcy wyznaczonemu do tego zadania, przysługuje dopłata w przypadku nierentowności usług wchodzących w skład usługi powszechnej. Dopłatę przyznaje Prezes UKE, a składać się na nią mają wszystkie firmy działające na rynku telekomunikacyjnym.

W skład usługi powszechnej wchodzi zestaw usług telekomunikacyjnych, jakie powinny być dostępne dla wszystkich użytkowników _ z zachowaniem wymaganej jakości i po przystępnej cenie _. Obejmuje też zapewnienia ułatwień dla niepełnosprawnych.

UKE przyznało dopłatę tylko do niektórych usług świadczonych przez TPSA. W sumie uwzględniono tylko pięć wniosków, w tym największą dopłatę przyznano za utrzymywanie sieci publicznych aparatów telefonicznych za 2009 r. (61,32 mln zł). Pozostałe dopłaty dotyczącą _ świadczenia udogodnień dla osób niepełnosprawnych _ w kolejnych latach (2006-2009). UKE uznał m.in., że część usług TPSA realizuje na niewłaściwym poziomie.

Jeśli UKE nie uwzględni odwołania TPSA, spółce będzie przysługiwało prawo zwrócenia się do SOKiK.

TPSA miała 189 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 285 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 3729 mln zł wobec 3873 mln zł rok wcześniej.

Tagi: tps, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz