Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TPSA wypłaci drugą dywidendę?

0
Podziel się:

Operator może przeznaczyć nawet 700 mln zł na skup akcji lub kolejną dywidendę.

TPSA wypłaci drugą dywidendę?

Telekomunikacja Polska , przy okazji publikacji wyników za I połowę roku w środę, może ogłosić, że przeznaczy 500-700 mln na program skupu akcji lub drugą dywidendę, oceniają analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Bank.

_ Wraz z wynikami spółka nie opublikuje szczegółów dotyczących planu redukcji kosztów. Spodziewamy się natomiast, że słodzikiem dla inwestorów po słabych wynikach będą decyzje w sprawie buy-backu lub drugiej w tym roku dywidendy. Na ten cel spółka może przeznaczyć 500-700 mln zł _ - czytamy w raporcie DI BRE.

_ Spodziewamy się, że spółka przeprowadzi skup akcji za 700 mln zł, jako uzupełnienie zwyczajnej dywidendy w wysokości 1,5 zł _ - czytamy w raporcie analityków Erste.

Inni analitycy, w swoich raportach, zwracają uwagę przede wszystkim na wysokie koszty konkurencji i możliwość niekorzystnego dla spółki wyroku w sprawie przeciw GN Store Nord. Oponent TP SA informował niedawno, że spodziewa się korzystnego dla siebie wyroku w III kw. DM IDMSA informuje, że możliwa kara może mieć wartość 840 mln euro plus odsetki. Z kolei analitycy UniCredit CAIB ocenili, że na rzecz GN Store Nord zostanie zasądzona połowa żądanego odszkodowania, to koszt dla TPSA wyniesie 1,5-2,0 zł na akcję. W swojej rekomendacji analitycy przyjęli wpływ sprawy na cenę docelową jednej akcji TPSA na poziomie -0,7 zł, żeby odzwierciedlić to ryzyko.

UniCredit zaznacza też, że motorami wzrostu dla kursu akcji może być właśnie druga dywidenda, a także realizowany agresywny program obniżania kosztów.

Prezes Maciej Witucki, przedstawiając pod koniec kwietnia wyniki za I kwartał, informował, że decyzja w sprawie buybacku lub dywidendy zostanie przedstawiona razem z prezentacją wyników za I połowę roku. Z jego wypowiedzi wynikało, że bardziej prawdopodobna jest dodatkowa dywidenda.

_ - Wydaje się, że dystrybucja gotówki jest preferowanym rozwiązaniem przez akcjonariuszy z którymi spotykaliśmy się w ramach roadshow _ - powiedział Witucki podczas telekonferencji.

Wcześniej walne zgromadzenie spółki zdecydowało o przeznaczeniu na dywidendę 2003,47 mln zł, co oznacza wypłatę w wysokości 1,50 zł na akcję. Zarząd już na początku tego roku informował o możliwości dodatkowej dystrybucji środków finansowych do akcjonariuszy.

W zeszłym roku TP SA również wypłaciła dywidendę w wysokości 1,5 zł na akcję, przeznaczając na to 824,65 mln zł z zysku za 2007 rok, wynoszącego 841,47 mln zł (w ujęciu jednostkowym) i 1.228,51 zł z kapitału rezerwowego. Spółka przeprowadziła też buyback.

ZOBACZ TAKŻE:

telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)