Notowania

trk
10.06.2009 23:30

Trakcja Polska ma szansę kupić PRK Kraków

Trakcja Polska, Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe Bieżanów, Zakłady Usług Energetycznych i Komunikacyjnych Grupa ZUE i słowacki Zelsys zostały dopuszczone do negocjacji w sprawie nabycia akcji spółki Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych w Krakowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)

Trakcja Polska, Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe _ Bieżanów _, Zakłady Usług Energetycznych i Komunikacyjnych Grupa ZUE i słowacki Zelsys zostały dopuszczone do negocjacji w sprawie nabycia akcji spółki Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych w Krakowie - podało Ministerstwo Skarbu Państwa w komunikacie.

Pod koniec maja do resortu skarbu wpłynęło osiem ofert wiążących w sprawie nabycia tego podmiotu. Wśród chętnych na zakup 85 proc. akcji PRK był jeszcze: Polimex-Mostostal, niemiecka firma Spitzke, Strabag i Aero 5.

Skarb Państwa chce sprzedać 85 proc. akcji PRK.

Spółka zajmuje się budownictwem kolejowym oraz budownictwem infrastruktury tramwajowej. Specjalizuje się w robotach podtorowych i nawierzchniowych linii kolejowych. Spółka kontroluje około 5 proc. krajowego rynku budownictwa kolejowego.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
Tagi: trk, trakcja polska, kraków, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz