Notowania

trk
03.07.2009 09:10

Trakcja Polska szykuje na jesień przejęcie

Spółka budowlano-montażowa, wykonująca usługi w zakresie infrastruktury kolejowej, liczy, że jesienią poinformuje o przejęciu spółki z rynku drogowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

*Trakcja Polska, spółka budowlano-montażowa, wykonująca usługi w zakresie infrastruktury kolejowej, liczy, że jesienią poinformuje o przejęciu spółki z rynku drogowego, poinformował prezes firmy Maciej Radziwiłł. *

_ - Na jesieni należy się spodziewać informacji o przejęciu spółki z rynku drogowego. [...] Cały czas prowadzone są rozmowy. Chcemy połączyć się ze spółką zajmującą się budową dróg podobnej wielkości jak Trakcja _ - powiedział Radziwiłł piątkowej _ Rzeczpospolitej _.

Dodał, że kwestia przejęć na rynku kolejowym ma się wyjaśnić jeszcze latem. _ Mamy pieniądze, to dobry czas na przejęcia, ale pośpiech nie jest najlepszym doradcą _ zaznaczył.

Jak podaje gazeta, na koncie Trakcji Polskiej leży około 120 mln zł, które spółka pozyskała z zeszłorocznego debiutu.

Trakcja Polska miała 1,97 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2009 roku wobec 5,73 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 102,91 mln zł wobec 114,78 mln zł rok wcześniej.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
Tagi: trk, trakcja polska, przejęcia, akwizycje, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz