Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|

Trump grozi Rosji. Natychmiastowa reakcja na światowych rynkach

123
Podziel się:

Donald Trump grozi Rosjanom w Syrii amerykańskimi pociskami. Światowe rynki zareagowały natychmiast. Rubel mocno w dół. Tracą europejskie giełdy, drożeje ropa.

"Przygotuj się Rosjo, bo one nadejdą - ładne, nowe i "sprytne"!" - twittuje prezydent USA
"Przygotuj się Rosjo, bo one nadejdą - ładne, nowe i "sprytne"!" - twittuje prezydent USA (REUTERS)

"Rosja zapewnia, że zestrzeli dowolny i każdy pocisk wystrzelony w kierunku Syrii. Przygotuj się Rosjo, bo one nadejdą - ładne, nowe i "sprytne"! Nie powinnaś być partnerką zwierzęcia zabijającego gazem, które zabija swoich ludzi i znajduje w tym przyjemność!" - napisał na Twitterze prezydent USA.

Na reakcje światowych rynków nie trzeba było długo czekać. Przed weekendem, za dolara w Rosji trzeba było zapłacić 58 rubli. W środę to już ponad 65 rubli.

Na minusie są też giełdy w Moskwie, Mediolanie, Paryżu i Madrycie. Niemiecki index DAX spadło o ponad 1 proc. Skutki tąpnięcia odczuła też warszawska GPW. WIG zanotował stratę rzędu 0,7 proc., Orlen prawie 1,5 proc. Pod koniec sesji, większość indeksów jednak na niewielkim plusie.

Jak zawsze w takich sytuacjach, podskoczyła cena ropy. O godz. 8 rano, baryłka kosztowała 70 dolarów, kilka godzin później, już prawie 72.

Donald Trump swojego Tweeta opublikował o godz. 13. Kilkadziesiąt minut później, na portalu pojawił się kolejny wpis. Znacznie spokojniejszy, wręcz namawiający Rosję do zakończenia wyścigu zbrojeń.

giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(123)
zgredek
4 lata temu
A ile dziś rubel i giełda w Rosji?
hmmmm....
4 lata temu
Zniszczenie Syrii będzie preludium do nowej monstrualnej w swych proporcjach wojny jaka rozpęta się na bliskim wschodzie... Wojny, która swą skalą oraz poziomem globalnej eskalacji przyćmi wszystko co znamy z podręczników historii. Republikanie i Demokraci... dwie strony tego samego monopartyjnego medalu prą ku wojnie. Są szaleni lub głupi, a może po trosze jedno i drugie... Nie przyjmują do wiadomości, że jedyne co ich czeka to rozpaczliwa walka o rozejm.
Hipo123
4 lata temu
Żenada
Leszek
4 lata temu
Grubymi nicmi szyta Amerykanska prowokacja gazowa, aby miec dobry pretekst do ataku na Syrie, ale tym razem moga sie mocno przeliczyc...
Prawienormaln...
4 lata temu
"Rubel mocno w dół. Tracą europejskie giełdy, drożeje ropa." Rozumie spadek rubla, ale ropa?? Przecież Syria nie jest potentatem w wydobyciu ropy. Czyżby manipulacja, żeby podnieść ceny paliwa???
...
Następna strona