Notowania

giełda
11.04.2018 17:42

Trump grozi Rosji. Natychmiastowa reakcja na światowych rynkach

Donald Trump grozi Rosjanom w Syrii amerykańskimi pociskami. Światowe rynki zareagowały natychmiast. Rubel mocno w dół. Tracą europejskie giełdy, drożeje ropa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REUTERS)
"Przygotuj się Rosjo, bo one nadejdą - ładne, nowe i "sprytne"!" - twittuje prezydent USA

"Rosja zapewnia, że zestrzeli dowolny i każdy pocisk wystrzelony w kierunku Syrii. Przygotuj się Rosjo, bo one nadejdą - ładne, nowe i "sprytne"! Nie powinnaś być partnerką zwierzęcia zabijającego gazem, które zabija swoich ludzi i znajduje w tym przyjemność!" - napisał na Twitterze prezydent USA.

Na reakcje światowych rynków nie trzeba było długo czekać. Przed weekendem, za dolara w Rosji trzeba było zapłacić 58 rubli. W środę to już ponad 65 rubli.

Na minusie są też giełdy w Moskwie, Mediolanie, Paryżu i Madrycie. Niemiecki index DAX spadło o ponad 1 proc. Skutki tąpnięcia odczuła też warszawska GPW. WIG zanotował stratę rzędu 0,7 proc., Orlen prawie 1,5 proc. Pod koniec sesji, większość indeksów jednak na niewielkim plusie.

Jak zawsze w takich sytuacjach, podskoczyła cena ropy. O godz. 8 rano, baryłka kosztowała 70 dolarów, kilka godzin później, już prawie 72.

Donald Trump swojego Tweeta opublikował o godz. 13. Kilkadziesiąt minut później, na portalu pojawił się kolejny wpis. Znacznie spokojniejszy, wręcz namawiający Rosję do zakończenia wyścigu zbrojeń.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-04-2018

BabiniczRosja wszelkimi sposobami dąży do wojny trzeba ten reżim powstrzymać zanim będzie za późno

11-04-2018

fox149Trump za kogo ty się uważasz- za Boga , jesteś prostakiem , jak masz honor to podaj się do dymisji ,

11-04-2018

Mirek FJak do tej pory żaden prezydent USA nie został postawiony przed trybunał w Hadze jako " ludobójca" pomimo użycia zarówno broni chemicznej … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (123)