Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TVN skupi miliony własnych akcji. Zapłaci...

0
Podziel się:

Grupa uruchomiła drugi etap uchwalonego przez kwietniowe walne zgromadzenie.

TVN skupi miliony własnych akcji. Zapłaci...
(kryczka/iStockphoto)

Grupa TVN uruchomiła drugi etap uchwalonego przez kwietniowe walne zgromadzenie programu nabywania akcji własnych. Drugi etap obejmuje skup do 7,5 miliona sztuk akcji własnych za cenę 20 złotych.

Harmonogram oferty skupu akcji własnych TVN przewiduje rozpoczęcie przyjmowania ofert sprzedaży od 17 listopada i zakończenie ich przyjmowania 28 listopada. Przewidywany dzień rozliczenia transakcji to 5 grudnia. Podmiotem pośredniczącym w przeprowadzeniu i rozliczeniu oferty jest DM BZ WBK.

Uruchomiony w czwartek drugi etap skupu akcji własnych jest częścią programu uchwalonego przez kwietniowe walne zgromadzenie spółki. Cały program obejmuje skup do 34 mln akcji własnych spółki za maksymalną kwotę łączną 500 mln zł.

Pierwszy etap skupu spółka zrealizowała na przełomie maja i czerwca 2014 roku. TVN skupił wówczas 5 mln sztuk akcji własnych za łączną kwotę 100 mln zł.

W kwietniowej rozmowie z PAP wiceprezes TVN John Driscoll poinformował, że program skupu odbędzie się w czterech transzach. Dwóch w 2014 roku i kolejnych dwóch w 2015 roku.

Czytaj więcej w Money.pl

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)