Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TVN rozpoczął drugi etap buy-backu

0
Podziel się:

TVN rozpoczyna 5 lutego drugi etap skupu akcji własnych, na którego realizację przeznaczono 50 mln zł, poinformowała spółka w komunikaci

TVN rozpoczął drugi etap buy-backu

TVN rozpoczyna 5 lutego drugi etap skupu akcji własnych, na którego realizację przeznaczono 50 mln zł, poinformowała spółka w komunikacie.

_ Program będzie przeprowadzony w oparciu o upoważnienie udzielone zarządowi przez WZ, którego odbyło się 30 października zeszłego roku _ - czytamy w komunikacie. Walne zgodziło się na przeznaczenie na buy-back do 500 mln zł, z czego 50 mln zł wykorzystano już w pierwszym etapie programu, który rozpoczął się 17 listopada.

Cały program ma zostać zrealizowany do końca tego roku, a w jego ramach spółka może skupić do 35 mln akcji własnych. W chwili obecnej kapitał spółki dzieli się na nieco ponad 350 mln akcji.

_ Dla zachowania płynności finansowej TVN oraz biorąc pod uwagę zarówno bieżącą sytuację spółki, jak i sytuację makroekonomiczną, zarząd zamierza - przestrzegając ram czasowych określonych powyżej - realizować program stopniowo - etapami, podając do publicznej wiadomości, przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do kolejnych etapów programu, informację o wysokości środków finansowych przeznaczonych na nabycie akcji własnych na danym etapie programu _ - wyjaśnia spółka w komunikacie.

Narastająco w I-III kw. 2008 roku grupa TVN miała 276,04 mln zł zysku wobec 107,46 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 1305,01 mln zł wobec 1033,11 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE:

giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)