Notowania

budownictwo
09.10.2015 14:39

Tygodniowy przegląd wiadomości z serwisu ISBnews Inwestycje

Podziel się
Dodaj komentarz

Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z serwisu ISBnews Inwestycje z okresu 28 września - 9 października 2015 r.

Metrostav ma umowę na część S7 z Gdańska do Elbląga za 1 642,4 mln zł

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zawarła z Budimeksem umowę na realizację drogi ekspresowej S7 Gdańsk - Elbląg na odcinku Nowy Dwór Gdański - Elbląg (węzeł Kazimierzowo) za 1 281,62 mln zł netto, podała spółka.

Unibep zbuduje I etap osiedla Ursa-Smart City w Warszawie za 43,7 mln zł

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na projekt i budowę autostrady A2 Warszawa - Kukuryki na odcinku węzeł Lubelska - początek obwodnicy Mińska Mazowieckiego, w podziale na dwa zadania (łącznie 14,6 km autostrady), podała Dyrekcja.

PKP ogłosiły ponowny przetarg na remont dworca w Maczkach za szac. 28,5 mln zł

Dekpol zawarł z Prima-KL Polska, jako inwestorem, umowę o generalne wykonawstwo robót budowlanych hali produkcyjno-magazynowej w Tczewie-Rokitkach. Wartość umowy to 11,5 mln zł netto, podała spółka.

Atlas Copco zbuduje centrum serwisowe maszyn górniczych w Legnickiej SSE

W Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, na mocy wydanych w I półroczu 2015 zezwoleń na prowadzenie działalności, powstanie 780 nowych miejsc pracy, a łączna wartość inwestycji wyniesie blisko 900 mln zł, podało Ministerstwo Gospodarki.

Budimex zrealizuje obwodnicę Kępna w ciągu drogi S11 za 53,68 mln zł netto

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na dobudowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S1 na odcinku węzeł "Lotnisko" - węzeł "Podwarpie", podała Dyrekcja.

JLL: W Polsce budowane jest obecnie 1,4 mln2 nowoczesnej powierzchni biurowej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła postępowanie przetargowe na zaprojektowanie i budowę ostatnich odcinków drogi S6. Przetarg obejmuję 3 zadania o łącznej długości 45,2 km pomiędzy końcem obwodnicy Koszalina i Sianowa, a początkiem istniejącej obwodnicy Słupska, podała Dyrekcja.

Grupa Lotos rozpoczęła budowę kompleksu instalacji w ramach EFRA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała z konsorcjum firm Eurovia i Warbud umowę na budowę drogi ekspresowej S3 na odcinku Legnica-Jawor o długości prawie 20 km za kwotę ok. 316 mln zł, podała GDDKiA. Oddanie do ruchu wszystkich odcinków S3 od Nowej Soli przez Legnicę do Bolkowa planowane jest w 2018 r.

Rząd rozszerzył pomorską SSE, powstanie ok. 1434 nowych miejsc pracy

Amhil Europa otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Żarnowcu, na mocy którego zainwestuje co najmniej 9,5 mln zł w zakład produkcyjny wyrobów z tworzyw sztucznych, podała strefa.

GTC ma umowę z Empik Media & Fashion na najem przestrzeni w dwóch galeriach

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetargi na realizację obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej (małopolskie) w ciągu drogi krajowej nr 73 i obwodnicy Iłży (mazowieckie) w ciągu drogi krajowej nr 9.

Budimex wybuduje drogę ekspresową S6 na odcinku Płoty-Kiełpino za 206,5 mln zł

Budimex podpisał umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Oddział w Szczecinie na zaprojektowanie i budowę drogi S6 na odcinku koniec obwodnicy m. Płoty - węzeł "Kiełpino" (z węzłem). Wartość umowy wynosi 206,5 mln zł netto.

Gazociąg relacji Rembelszczyna-Gustorzyn został uruchomiony

Gazociąg relacji Rembelszczyna-Gustorzyn o średnicy 700 mm i długości 176 km został dziś oficjalnie uruchomiony, poformowało Ministerstwo Gospodarki.

Kielecki Park Technologiczny ukończył infrastrukturę wartą 126 mln zł

PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) ogłosiły przetarg na modernizację 93 km linii z Poznania do Piły. Postępowanie na modernizację to kolejny przetarg PLK ogłoszony we wrześniu w ramach Wielkiej Ofensywy Inwestycji Kolejowych, podała spółka.

GDDKiA ogłosiła przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego w ciągu S17

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła dwa przetargi na budowę drogi ekspresowej S6 między Lęborkiem a Gdynią, podzielone na zadania: Leśnice - Łęczyce i Łęczyce - Luzino oraz Luzino - Szemud i Szemud - Gdynia Wielki Kack.

GDDKiA ogłosiła przetarg na obwodnicę Nowego Miasta Lubawskiego w ciągu DK 15

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i zbudowanie obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 o łącznej długości 15,3 km, podała Dyrekcja.

Konsorcjum Torpolu przedłużyło termin wykonania Łodzi Fabrycznej do VIII 2016 r.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (LSSE), gmina miejska Głogów i firma NCC Spec Bau powołały Głogowski Park Przemysłowy, podała strefa.

Mota Engil ma umowę na odcinek S3 Jawor-Bolków za 345 mln zł

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała z Budimeksem umowę na zaprojektowanie i budowę odcinka Goleniów-Nowogard drogi ekspresowej S6 o długości 19,2 km. Wartość kontraktu to 343,91 mln zł brutto, podała Dyrekcja.

Budimex ma umowę na budowę obwodnicy Suwałk za 243,46 mln zł netto

Stopień zaawansowania budowy bloku gazowo-parowego o mocy 138 MW w Elektrociepłowni Gorzów Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) osiągnął 70%, podała spółka. Oddanie do użytku nowej jednostki planowane jest na marzec 2016 r.

PKP PLK oddały do użytku linię kolejową do stacji Kraków Lotnisko

Po otwarciu nowego terminala pasażerskiego krakowskiego lotniska, kluczową potrzebą dla portu jest budowa nowego pasa startowego. Przetarg na jego budowę zostanie ogłoszony na początku przyszłego roku, poinformował prezes Jan Pamuła.

Konsorcjum Vistalu Gdynia z najniższą ofertą na odcinek obwodnicy Skawiny

Tagi: budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, sse, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz