Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tyle przychodów chce mieć PA Nova

0
Podziel się:

PA Nova może mieć ok. 180 mln zł przychodów i 11-proc. marżę netto na koniec '12

Tyle przychodów chce mieć PA Nova
(cmeder/iStockphoto)

*Biorąc pod uwagę realizowane budowy i zawarte kontrakty P.A. Nova SA może wypracować w całym roku ok. 180 mln zł przychodów. Spółka liczy też na utrzymanie ok. 11-proc. marży netto - poinformowała na konferencji Ewa Bobkowska, prezes PA Nova. Dodała, że zarząd spółki raczej nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy z zysku za 2012 r. ze względu na planowane inwestycje. *

_ - Biorąc pod uwagę prowadzone budowy i podpisane kontrakty sprzedaż może w tym roku osiągnąć poziom ok. 180 mln zł (spółka wypracowała rok wcześniej 173,9 mln zł - przyp. red.). Zanotujemy również duży przyrost aktywów, bo dojdą nam dwie galerie - w Kluczborku i Kędzierzynie-Koźlu. Otworzymy je jeszcze w III kwartale _ - powiedziała Bobkowska.

_ Po pierwszym półroczu marża netto wynosiła ok. 11 proc., co jest dobrym wynikiem na tle branży. Mamy nadzieję, że uda nam się taki poziom utrzymać _ - dodała.

Na pytanie, czy spółka planuje z tegorocznego zysku wypłacić dywidendę, prezes odpowiedziała: _ przed nami duże wyzwanie - budowa galerii w Jaworznie. Będziemy potrzebowali sporo środków własnych, by zrealizować ten projekt, dlatego dywidendy raczej nie należy się spodziewać, chyba, że akcjonariusze zdecydują inaczej _.

_ - My, jako zarząd, nie będziemy rekomendowali wypłaty dywidendy, choć pewnie rozważymy taką możliwość, jeśli sprzedamy jakieś aktywa. Na to się jednak nie zanosi, rynek nie jest gotowy. Obecnie jeśli dochodzi do jakichś transakcji na rynku nieruchomości, to jest to sprzedaż dużych obiektów, zlokalizowanych w stolicy _ - dodała.

Z zysku za 2011 r. PA Nova wypłaci w formie dywidendy 4,99 mln zł z zysku za 2011 r., co daje 0,5 zł na akcję. Będzie to pierwsza wypłata dywidendy w historii spółki. Dzień wypłaty ustalono na 25 września. Bobkowska poinformowała, że portfel zamówień PA Nova na 2013 rok wynosi obecnie 140-150 mln zł.

Galeria w Jaworznie ma powstać na 6-hektarowej działce w centrum miasta, a wartość projektu szacowana jest na 250-260 mln zł. Jak podała Bobkowska, spółka planuje pod koniec tego roku wystąpić o pozwolenie na budowę i wystartować z realizacją inwestycji na wiosnę 2013 r. Otwarcie galerii spodziewane jest pod koniec 2014 r. lub na początku 2015 r.

Jeszcze w sierpniu otwarta zostanie galeria w Kluczborku z 10,5 tys. m kw. powierzchni najmu, a na koniec września zaplanowane jest otwarcie obiektu w Kędzierzynie-Koźlu z 22 tys. m kw. powierzchni najmu. Prezes poinformowała, że pierwszy z tych projektów jest już skomercjalizowany w 100 proc., a drugi - w 85 proc. Obie galerie to projekty własne spółki.

PA Nova ma w planach realizację kolejnej inwestycji na własny rachunek. _ Złożyliśmy pozwolenie na budowę parku handlowego w Myszkowie o powierzchni najmu 2,5 tys. m kw. Otwarcie planujemy na wiosnę przyszłego roku, będzie to przełom kwietnia i maja _ - podała Bobkowska.

Obecnie PA Nova realizuje dziewięć projektów dla odbiorców zewnętrznych, z czego siedem zostanie zakończonych na przełomie listopada i grudnia. Dwie pozostałe, większe inwestycje, zostaną oddane w roku przyszłym - jedna w styczniu, a druga na przełomie kwietnia i maja.

Prezes poinformowała, że na gruntach, które PA Nova kupi od Selgrosu (spółka informowała o zawarciu warunkowej umowy sprzedaży pod koniec lipca) planowana jest inwestycja o wartości 120 mln zł. Jej realizacja ruszy najprawdopodobniej w 2014 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)