Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uczelnie i Instytut Metali Nieżelaznych podpisały umowę konsorcjum Pol-Stor-En

0
Podziel się:

Politechnika Warszawska, Politechnika Poznańska, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Instytut Metali Nieżelaznych podpisały umowę Polskie Konsorcjum Elektrochemicznego Magazynowania Energii (Pol-Stor-En). Celem konsorcjum jest opracowanie technologii produkcji akumulatorów do samochodów elektrycznych. 

Uczelnie i Instytut Metali Nieżelaznych podpisały umowę konsorcjum Pol-Stor-En

"Fabryki baterii litowo-jonowych to ogromna szansa dla europejskiego przemysłu, ale i ogromne wyzwanie. Ta bateria stanie się paliwem XXI wieku" - powiedział wiceminister energii Michał Kurtyka podczas konferencji prasowej towarzyszącej podpisaniu umowy.

"Chciałbym serdecznie podziękować konsorcjum, które się zawiązało. Będziemy je wspierać i będziemy starać się znajdować takie przestrzenie, gdzie polska myśl techniczna może kontrybuować do europejskiej gospodarki" - dodał wiceminister.

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że program rozwoju elektromobilności w Polsce jest systematycznie realizowany, np. poprzez działania na rzecz elektrycznego transportu miejskiego.

"Bateria jest ropą przyszłości. Mam nadzieję, że Polska z importera ropy stanie się eksporterem ropy przyszłości, czyli baterii litowo-jonowych" - powiedziała także.

Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)