Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wall street
02.04.2012 22:08

Udany początek kwartału na Wall Street

Kupującym pomogły dane na temat kondycji amerykańskiego przemysłu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Najnowsze dane makroekonomiczne z amerykańskiej gospodarki zachęciły inwestorów na nowojorskiej giełdzie do kupowania akcji.

Amerykanie opublikowali w poniedziałek ważne informacje dotyczące nastrojów w przemyśle największej gospodarki świata. Okazało się, że wyniki (53,4 punktu) były lepsze zarówno od poprzedniego odczytu, jak również od prognoz analityków.

Tym sposobem pierwsza sesja w kwartale, której początek bynajmniej nie zapowiadał wzrostów, zakończyła się z dość znaczącą przewagą kupujących akcje. Indeks Dow Jones zyskał niecałe 0,4 procenta, S&P500 poszedł w górę o 0,7 procenta, a Nasdaq o około 1 procent.

Główne indeksy na Wall Street podczas poniedziałkowej sesji Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Wśród wszystkich spółek notowanych na nowojorskiej giełdzie warto zwrócić na obecną również w Polsce sieć zakupów Groupon. Firma musiała bowiem zweryfikować w dół swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał ubiegłego roku. Wskutek tego jej kurs spadł o około 12 procent.

Z kolei wśród spółek notowanych w indeksie Dow Jones wahania kurów były znacznie mniejsze. Najwięcej, bo ponad 2 procent, zyskała spółka przemysłowa Alcoa. Zaraz za nią ukształtowały się Bank of America oraz koncern Chevron. Inwestorzy wyprzedawali za to akcje spółki Home Depot, działającej w branży nieruchomości. Jej kurs poszedł w dół o około 0,5 procenta.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz