Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
11.04.2017 13:33

Uniserv-Piecbud skrócił zapisy na obligacje w zw. z wysokim popytem

Podziel się
Dodaj komentarz

Wartość zapisów na obligacje serii B Uniserv-Piecbud przekroczyła 10 mln zł, stanowiące wartość całej emisji, w związku z czym zdecydowano o skróceniu zapisów do 11 kwietnia, podała spółka.

"Oferta obligacji spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Już na początku drugiego tygodnia otrzymaliśmy zapisy o wartości przekraczającej 10 mln zł, które planowaliśmy pozyskać. Aby uniknąć dużej redukcji zapisów, zdecydowaliśmy się na skrócenie ich przyjmowania" - powiedział prezes Dionizy Boryczko, cytowany w komunikacie.

Inwestorom, którzy prawidłowo złożyli i opłacili zapisy na obligacje do 9 kwietnia włącznie zostanie przydzielona taka liczba obligacji, na jaką złożyli zapis. W przypadku inwestorów, którzy złożyli i prawidłowo opłacili zapis 10 i 11 kwietnia 2017 r. (do momentu podjęcia uchwały przez zarząd Uniserv-Piecbud w sprawie zakończenia przyjmowania zapisów), przydział obligacji zostanie dokonany na zasadach proporcjonalnej redukcji, podano także.

Obligacje zostaną przydzielone inwestorom 20 kwietnia.

Zapisy na obligacje serii B Uniserv-Piecbud rozpoczęły się 3 kwietnia. Oprocentowanie papierów wynosi ponad 7% (WIBOR 3M + 535 pkt marży), a termin zapadalności to trzy lata. Walory są zabezpieczone hipoteką i zostaną wprowadzone do obrotu na Catalyst.

Rolę oferującego pełnił NWAI Dom Maklerski, a dodatkowo zapisy od inwestorów detalicznych przyjmowali członkowie konsorcjum - tj. Dom Maklerski BOŚ, Millennium Dom Maklerski. W poniedziałek do grona konsorcjantów przystąpił także Centralny Dom Maklerski Pekao.

Grupa Uniserv-Piecbud świadczy specjalistyczne usługi dla przemysłu, łącząc kompetencje technologiczne z potencjałem inżynieryjno-budowlanym, co umożliwia samodzielne oferowanie klientom kompleksowej usługi. Główne zakresy specjalizacji obejmują zagadnienia chłodzenia wody, odprowadzania spalin oraz magazynowania produktów sypkich. Grupa oferuje także usługi w zakresie pieców przemysłowych oraz innych konstrukcji stalowych i żelbetowych.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz