Notowania

transport
23.09.2015 10:03

Ursus może dostać dofinansowanie ważnego projektu. Chodzi o ponad 11 mln zł

Głównym celem projektu jest opracowanie i zastosowanie w ciągnikach Ursus nowej, innowacyjnej konstrukcji transmisji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ursus)
Karol Zarajczyk, prezes Ursusa

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju umieściło projekt Ursusa "Rozwój innowacyjnej, uniwersalnej konstrukcji układów przeniesienia mocy do ciągników rolniczych" na liście projektów rekomendowanych do dofinansowania. Spółka liczy na ponad 11 milionów złotych.

Głównym celem projektu jest opracowanie i zastosowanie w ciągnikach Ursus nowej, innowacyjnej konstrukcji transmisji.

Zgodnie z opublikowanymi przez NCBiR wynikami oceny, projekt pt. "Rozwój innowacyjnej, uniwersalnej konstrukcji układów przeniesienia mocy do ciągników rolniczych" znalazł się na 10-tym miejscu na liście 15-tu projektów dużych przedsiębiorstw rekomendowanych do dofinansowania w ramach konkursu 1/1.1.2/2015 Działanie 1.1. "Projekty B+R przedsiębiorstw", Poddziałanie 1.1.2 "Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej" Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Głównym celem projektu jest opracowanie i zastosowanie w ciągnikach Ursus nowej, innowacyjnej konstrukcji transmisji.

Obserwuj bieżące notowania spółki Ursus

- Transmisja jest najważniejszym układem mechanicznym każdego ciągnika, a od jej trwałości i efektywnego funkcjonowania zależą możliwości wykorzystania maszyny rolniczej. Efektem projektu będzie produkcja i sprzedaż innowacyjnej transmisji wykorzystanej zarówno przy budowie własnych ciągników rolniczych, jak i dystrybuowanej do innych światowych producentów - podaje Ursus.

W wyniku przeprowadzonych prac rozwojowych konstrukcji nastąpi wdrożenie do produkcji ciągników w zakresie mocy od 100 KM do 180 KM, podano także. Całkowity koszt projektu Ursusa ma wynieść 28,28 mln zł, natomiast kwota wnioskowanego dofinansowania to 11,31 mln zł.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz