Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Rekordowe kary nadzoru giełdowego

0
Podziel się

Komisja interweniowała w ciągu ubiegłego roku w łącznie 686 przypadkach.

USA: Rekordowe kary nadzoru giełdowego
(Xinhua / eyevine/FOTOLINK/EAST NEWS)
bErSvsbp

W zakończonym we wrześniu roku finansowym 2013 nadzór giełdowy USA nałożył na winne łamania przepisów rynkowych spółki kary w łącznej kwocie 3,4 mld dolarów czyli o 10 proc. większej niż rok wcześniej i o 22 proc. większej niż w roku 2011.

_ Ścisły nadzór pomaga w tym, by na rynkach finansowych panowały przestrzeganie prawa i transparentność _ - oświadczyła w Waszyngtonie urzędująca od kwietnia nowa szefowa państwowej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Mary Jo White.

Komisja interweniowała w ciągu ubiegłego roku w łącznie 686 przypadkach. Nałożyła między innymi karę 10 mln dolarów na giełdę technologiczną Nasdaq za nieprawidłowości przy rynkowym debiucie Facebooka. Natomiast bankowy gigant JPMorgan Chase, który poniósł wielomiliardowe straty na transakcjach spekulacyjnych, musiał zapłacić SEC grzywnę 200 mln dolarów za zaniedbania swej wewnętrznej kontroli.

bErSvsbr
Czytaj więcej w Money.pl
Jak kupić akcje Google'a W ciągu ostatnich trzech lat WIG20 urósł o niecałe 6 procent. Amerykański S&P 500 pięć razy więcej.
S&P obronił ważny poziom. Dzięki czemu? Po wczorajszej wyprzedaży na Wall Street, spotęgowanej przez minutes z ostatniego posiedzenia Fed i przy wsparciu słabych dzisiejszych danych makro z Europy i z USA, nastroje na światowych parkietach były dziś bardzo słabe. Indeksy w USA rozpoczęły więc naturalnie handel od kontynuacji środowych spadków.
bErSvsbS
giełda
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)