Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ustalono cenę akcji Seko dla akcjonariuszy Wilbo

0
Podziel się:

Cena emisyjna 1.284.148 akcji serii D Seko dla dwóch głównych akcjonariuszy Wilbo, Dariusza Bobińskiego i Waldemara Wilandta, została ustalona na 6,909 złotego.

Ustalono cenę akcji Seko dla akcjonariuszy Wilbo
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)
bELiajKJ

*Cena emisyjna 1.284.148 akcji serii D Seko dla dwóch głównych akcjonariuszy Wilbo, Dariusza Bobińskiego i Waldemara Wilandta, została ustalona na 6,909 złotego - poinformowało Seko. *

W zamian za nie wniosą oni do Seko akcje imienne Wilbo stanowiące łącznie 65,9 proc. głosów na WZA. Emisja akcji serii D jest jednym z etapów prowadzących do połączenia spółek z branży rybnej, Seko i Wilbo.

- _ Planowane przedsięwzięcie, w ramach którego przewidywane jest wniesienie akcji Wilbo tytułem aportu do Seko, zwiększy jej znaczenie i konkurencyjność, a także przyczyni się do wzmocnienia tworzonej przez spółkę grupy kapitałowej, z szeroką i uzupełniającą się gamą oferowanych produktów i usług _ - napisano w komunikacie Seko.

bELiajKL

Wcześniej prezes Seko Kazimierz Kustra mówił, że do zamknięcia całej transakcji powinno dojść w drugiej połowie roku. Mówił też, że potencjał podmiotu powstałego po połączeniu może wynosić minimum 300 mln zł przychodów rocznie. Nie wykluczał, że już w 2012 roku będzie to 260-270 mln zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bELiajLm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)