Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
21.06.2017 12:06

VIG przeznaczy do 100 mln zł na rozwój technologii w Polsce w ramach Agendy 2020

Podziel się
Dodaj komentarz

Vienna Insurance Group (VIG) wdrożyła strategiczny plan rozwoju "Agenda 2020", podała grupa. Lokalne spółki VIG mają stać się "laboratoriami innowacji", a wiodącym ośrodkiem technologicznym grupy będzie Polska. W związku z tym do 2020 r. na rozwój technologii ubezpieczeniowych VIG przeznaczy w Polsce nawet 100 mln zł.

"Trendy konsumenckie wymuszają zmiany na rynku ubezpieczeń, dlatego częścią tego strategicznego przeobrażenia jest kompleksowa transformacja cyfrowa front i back office'u, zakładająca wykorzystanie m.in. sztucznej inteligencji i robotyki. Aby skutecznie rozwijać się w oparciu o technologie, VIG zainwestuje w rozwój projektów cyfrowych w Polsce nawet 100 mln zł i wesprze aktualnie realizowane przedsięwzięcia polskich spółek VIG, m.in. Compensy, która z uwagi na uruchomiony w spółce projekt transformacji cyfrowej ma ambicję, aby stać się inkubatorem innowacji dla pozostałych podmiotów grupy. VIG Polska prowadzi już m.in. takie projekty jak zarządzanie usługami assistance zintegrowanymi z siecią warsztatów partnerskich, a także działania Antyfraud oraz przegląd spraw zamkniętych (Closed File Review), których celem jest poprawa skuteczności walki z wyłudzeniami i optymalizacja procesów likwidacji szkód" - czytamy w komunikacie.

"Polska, jako trzeci największy rynek VIG, stanowi laboratorium innowacji dla grupy. Oznacza to, że wypracowane tutaj rozwiązania będą wdrażane w pozostałych krajach, w których jesteśmy obecni. Agenda 2020 zakłada wykorzystanie potencjału danego rynku, ale również skupienie się na obszarach, które zapewnią przyszłą rentowność i optymalizację modelu biznesowego w celu zwiększenia efektywności kosztowej. Pracujemy z lokalnymi zarządami nad planami rozwoju do 2020 roku. Uważam, że realizacja projektów w ramach naszej strategii będzie miała duże znaczenie dla stabilności i dalszego wzrostu Vienna Insurance Group" - powiedziała prezes Elisabeth Stadler, cytowana w komunikacie.

W I kw. 2017 r. składka przypisana brutto działających w Polsce spółek grupy wyniosła 931 mln zł i była o 2,1% wyższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Spółki majątkowe zwiększyły swój przypis o 11%, podczas gdy spółki życiowe odnotowały spadek o 8% r/r. Wynik finansowy brutto spółek VIG w Polsce wyniósł w I kw. br. łącznie 25,3 mln zł, co daje rezultat o 9 mln zł niższy niż przed rokiem. Spółki majątkowe odnotowały wynik lepszy o 0,8 mln zł r/r, życiowe zaś - bez uwzględnienia finansowego wpływu porozumień z UOKiK w wysokości 20,4 mln zł - zwiększyły swój zysk o 10,5 mln zł, podano także.

"Polska, dzięki dużemu potencjałowi rynkowemu, nastawieniu na innowacyjność i wykwalifikowanej kadrze menadżerskiej, nie po raz pierwszy ustanawia trendy dla całej grupy w zakresie nowych rozwiązań i inicjatyw. Spodziewamy się, że środki zainwestowane w transformację cyfrową i optymalizację procesów obsługi klienta będą punktem odniesienia dla innych krajów i dadzą solidną podstawę do osiągnięcia naszego celu, czyli 10-procentowego udziału w rynku" - podsumował dyrektor generalny Franz Fuchs.

Agenda 2020 jest strategicznym planem rozwoju VIG, którego celem jest osiągnięcie przez grupę założonych celów dzięki optymalizacji modelu biznesowego i wykorzystaniu potencjałów każdego z krajów, w których VIG prowadzi działalność ubezpieczeniową. Podstawowym założeniem tej koncepcji jest wykorzystanie doświadczeń lokalnych spółek jako ,,laboratoriów innowacji". Jednocześnie VIG chce zapewnić sobie solidną bazę do utrzymania rentowności poprzez rozwój i optymalizację zaawansowanych rozwiązań underwritingowych, zarządzanie kosztami oraz tworzenie usług wspólnych.

Vienna Insurance Group (VIG) jest specjalistycznym koncernem ubezpieczeniowym Austrii i w Europie Środkowo-Wschodniej. Należy do niego ok. 50 spółek w 25 krajach. Akcje VIG są notowane na giełdzie w Austrii oraz w Czechach.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-06-2017

LacSzumne zapowiedzi, ale bez sprawnej likwidacji tylko pusta deklaracja...

Rozwiń komentarze (1)