Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Vistal dzieli zysk. Ponad 4 mln zł na dywidendę

0
Podziel się:

Zarząd Vistalu Gdynia zarekomendował kilka dni temu przeznaczenie na dywidendę równowartości 35 procent zysku netto.

Ryszard Matyka, prezes Vistalu Gdynia
Ryszard Matyka, prezes Vistalu Gdynia (Vistal)

Akcjonariusze Vistal Gdynia zdecydują 30 kwietnia o przeznaczeniu na dywidendę kwoty 4,26 mln zł, tj.0,30 zł na akcję na wypłatę dywidendy, wynika z projektów uchwał.

"Po rozpatrzeniu sprawozdania zarządu z działalności Vistal Gdynia S.A. za rok obrotowy 2014, sprawozdania finansowego Vistal Gdynia S.A. za rok obrotowy 2014, opinii biegłego rewidenta, jak też sprawozdania rady nadzorczej, w tym w szczególności oceny wniosku zarządu w sprawie podziału zysku, [ZWZ] postanawia podzielić zysk spółki za rok obrotowy 2014 w następujący sposób: - kwotę 4 263 tys. zł przeznaczyć na wypłatę dywidendy w wysokości 0,30 zł za jedną akcję, - pozostałą część zysku spółki w kwocie 4 825 tys. zł przeznaczyć na kapitał rezerwowy" - czytamy w projektach uchwał.

Zarząd Vistalu Gdynia zarekomendował kilka dni temu przeznaczenie na dywidendę równowartości 35% skonsolidowanego zysku netto za 2014 r., co da wypłatę w wysokości 0,30 zł na akcję i zapowiadał, że planuje pozostanie spółką dywidendową także w kolejnych latach.

Zysk netto grupy w 2014 roku wyniósł 12,3 mln zł wobec 20,4 mln zł rok wcześniej. Zysk netto grupy, nieuwzględniający jednorazowego odpisu na należności odsetkowe w wysokości 3 mln zł w 2014 roku osiągnął poziom 15,3 mln zł, co oznacza wzrost o blisko 13% w porównaniu do zysku za 2013 rok oczyszczonego ze zdarzeń jednorazowych, wynoszącego 13,6 mln zł.

Vistal Gdynia - spółka dominująca grupy Vistal to wiodący producent konstrukcji stalowych w Polsce, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach offshore, infrastrukturalnym, marine, infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)