Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Vistal zbuduje konstrukcję mostu na nowej drodze S7

0
Podziel się:

Wartość umowy to 71,6 mln zł

Vistal zbuduje konstrukcję mostu na nowej drodze S7
(Bill Jacobus/flickr (CC BY 2.0))

Grupa Vistal podpisała umowę na wykonanie i montaż konstrukcji nośnej mostu, realizowanego w ramach budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn - Olsztynek. Wartość kontraktu to 71,6 mln zł brutto. Zastosowane w nim przęsło łukowe o rozpiętości 197 metrów będzie jednym z największych w Polsce.

Kontrakt został zawarty z Budimeksem, generalnym wykonawcą inwestycji. - Cieszymy się z podpisania tak znaczącej umowy. W istotny sposób wzmacnia ona nasz portfel zamówień, opiewający po trzecim kwartale br. na ponad 271 mln zł. Warto też podkreślić, iż to wzmocnienie następuje w segmencie infrastruktury, który uważamy za szczególnie perspektywiczny. Kontrakt z Budimeksem to również dobry prognostyk na nadchodzący rok, w którym będziemy jeszcze pełniej i efektywniej wykorzystywać nowe moce produkcyjne oraz możliwości techniczne, uzyskane dzięki zakończeniu w 2014 roku bardzo ważnego dla grupy długoletniego planu inwestycyjnego. Warto podkreślić, że realizacja tego zlecenia jest ciekawym wyzwaniem inżynierskim m.in. ze względu na wielkość projektu, technologię i sposób montażu konstrukcji na terenach bagnistych" - skomentował prezes Ryszard Matyka, cytowany w komunikacie.

Realizowana umowa to budowa mostu o długości 340 metrów, w tym przęsło łukowe o rozpiętości 197 metrów, jedno z największych dla tego typu mostów w Polsce.

W połowie czerwca br. Budimex poinformował, że jego konsorcjum z Ferrovial Agroman podpisało z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Oddział w Olsztynie umowę na budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn - Olsztynek. Umowa dotyczy również budowy obwodnicy Ostródy w ciągu drogi krajowej nr 16. Wartość kontraktu to 1,072 mln zł netto.

Vistal Gdynia - spółka dominująca grupy Vistal - to wiodący producent konstrukcji stalowych w Polsce, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Zadebiutowała na GPW w styczniu 2014 roku. Grupa działa w segmentach offshore, infrastrukturalnym, marine, infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

budownictwo
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)