Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
w.kruk
28.11.2005 11:10

W.Kruk zweryfikuje prognozy

Firma jubilerska W.Kruk w czwartym kwartale 2005 roku poprawi wyniki finansowe z trzeciego kwartału i dlatego w końcówce grudnia lub na początku 2006 roku zweryfikuje prognozy finansowe.

Podziel się
Dodaj komentarz

Firma jubilerska W.Kruk w czwartym kwartale 2005 roku poprawi wyniki finansowe z trzeciego kwartału i dlatego w końcówce grudnia lub na początku 2006 roku zweryfikuje prognozy finansowe. W.Kruk dopuszcza możliwość sprzedaży firmy odzieżowej Deni Cler - poinformował PAP Jan Rosochowicz, prezes spółki W.Kruk.

"Czwarty kwartał 2005 roku będzie na pewno dla nas znacząco lepszy niż trzeci" - powiedział Rosochowicz.

"Prognozy zweryfikujemy w trzeciej dekadzie grudnia lub na początku stycznia" - dodał.

Obecne prognozy na 2005 rok dla grupy W.Kruk zakładają osiągnięcie 5 mln zł zysku netto, 8,5 mln zł zysku operacyjnego oraz 123,1 mln zł przychodów ze sprzedaży.

W III kwartale grupa osiągnęła 31,1 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 28,5 mln w analogicznym okresie ubiegłego roku oraz 2,4 mln zł zysku netto w porównaniu do 2,1 mln zł w roku ubiegłym. Zysk operacyjny wzrósł do 2,9 mln zł z 1,9 mln zł.

Po trzech kwartałach grupa Kruka uzyskała 1,8 mln zł zysku netto, 3,5 mln zł zysku operacyjnego i 82,7 mln zł przychodów.

Prezes Kruka podtrzymuje zapowiadaną w raporcie rocznym za 2004 rok prognozę zwiększania rentowności operacyjnej grupy do 9 proc.

"Plany zwiększenia rentowności operacyjnej do 9 proc. do 2007 roku są jak najbardziej aktualne, ale nie mogę w tej chwili powiedzieć, czy uda się to zrobić już w 2006 roku" - powiedział.

Rosochowicz nie potrafił się jednoznacznie ustosunkować do możliwości sprzedaży firmy DCG prowadzącej sieć sprzedaży marki Deni Cler, która jest obecnie w polu zainteresowania spółki odzieżowej Próchnik.

"Potrafię sobie wyobrazić, że sprzedamy Deni Cler" - powiedział Prezes W.Kruka.

Próchnik zapowiadał, że w poniedziałek złoży ofertę na zakup DCG.

Rosochowicz zapowiedział, że gdyby doszło do sprzedaży DCG to uzyskane pieniądze zainwestuje w branżę jubilerską.

"Jeśli by się tak stało, mamy pomysł co zrobić z gotówką ze sprzedaży, tak aby przyniosło to korzyść akcjonariuszom" - powiedział.

"Ewentualna inwestycja była by w Polsce i dotyczyła branży jubilerskiej" - dodał prezes.

Tagi: w.kruk, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz