Notowania

gospodarka
31.01.2017 07:55

Spadki na Wall Street. Po decyzjach Trumpa i przed wynikami spółek

W tym tygodniu rynek czeka na raporty kwartalne dużych technologicznych koncernów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kentannenbaum/Dreamstime)

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się spadkami najważniejszych indeksów. W centrum uwagi znalazły się decyzje administracji Białego Domu w sprawie zaostrzenia polityki imigracyjnej.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial był 0,62 proc. pod kreską - znalazł się na poziomie 19 971 pkt. Nasdaq Composite zniżkował o 0,83 proc. do 5613 pkt., a S&P500 spadł o 0,60 proc. do 2280 pkt.

Przebieg poniedziałkowej sesji na Wall Street

W piątek Donald Trump podpisał dekret, który zawiesza do odwołania przyjmowanie uchodźców z Syrii, a uchodźców z innych krajów - na 120 dni. W tym czasie władze USA mają sprawdzić, z których krajów uchodźcy stanowią najmniejsze ryzyko.

Dekret przewiduje także wstrzymanie przez 90 dni wydawania amerykańskich wiz obywatelom krajów muzułmańskich mających problemy z terroryzmem. Dotyczy to obywateli Iraku, Syrii, Iranu, Sudanu, Libii, Somalii i Jemenu.

Decyzja Trumpa spotkała się z krytyką ze strony wielu państw oraz przedstawicieli m.in. Google'a, Apple'a, czy Goldman Sachs.

Z kolei w poniedziałek Trump podpisał dekret, na mocy którego agencje federalne będą zobowiązane do zmniejszenia liczby przepisów, jeżeli opublikują nowe.

Na poniedziałek w USA nie zaplanowano publikacji wyników dużych spółek. W tym tygodniu rynek czeka na raporty kwartalne dużych technologicznych koncernów. We wtorek wyniki poda Apple, w środę Facebook, a w czwartek Amazon. Więcej na ten temat pisaliśmy w tekście: "Akcje Apple i Facebooka pną się w górę. Inwestorzy liczą na sowite zyski".

Tagi: gospodarka, giełda, finanse, pap, dji, nasdaq, s&p500, usa, wiadomości, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-01-2017

PrezesZ jakiej racji firma ma płacić rocznie 1519 złotych abonamentu? Przecież w w firmach się pracuje a nie ogląda telewizję czy słucha radia!

31-01-2017

Szok naftowy trwaDAX -0,66%.

31-01-2017

Szok naftowy trwaDolar.jen 112,39, -1,38.

Rozwiń komentarze (4)