Notowania

wall street
08.11.2016 06:35

Wall Street odzyskuje wiarę w Clinton. Akcje idą w górę najmocniej od 4 miesięcy

Na koniec dnia Dow Jones Industrial zyskał na wartości 2,08 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK)

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła znaczne wzrosty głównych indeksów. Przede wszystkim za sprawą wiadomości, że FBI nie postawi zarzutów Hillary Clinton. Zwiększa to jej szanse na zwycięstwo wyborach.

Na koniec dnia Dow Jones Industrial zyskał na wartości 2,08 proc. Nasdaq Composite zwyżkował o 2,37 proc., a S&P500 o 2,22 proc. Poniedziałkowe wzrosty na Wall Street są najmocniejsze od 4 miesięcy.

Przebieg poniedziałkowej sesji na giełdzie w USA

W niedzielę wieczorem szef FBI James Comey, który od kilku dni był krytykowany przez obóz zwolenników Hillary Clinton, że zaangażował się w proces wyborczy - ponownie zaskoczył i ogłosił, że agencja przeanalizowała maile Clinton. Podtrzymuje stanowisko, że nie ma podstaw, by postawić kandydatce Demokratów zarzuty karne.

Mimo iż za wcześnie jest, by ocenić, jak wpłynie to na sondaże i wybory, na rynkach dominuje od początku tygodnia wyraźny optymizm. Wzrost notowań Donalda Trumpa zasiał w ubiegłym tygodniu na rynkach spory niepokój. Do tej pory raczej wyceniano wygraną w wyborach kandydatki Partii Demokratycznej.

W większości sondaży opublikowanych w poniedziałek, dzień przed wyborami prezydenckimi w USA, przewaga Hillary Clinton nad Donaldem Trumpem wynosi średnio prawie 3 proc. - podliczył portal RealClearPolitics.

Tagi: wall street, dji, nasdaq, s&p500, usa, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-11-2016

FikusJeżeli ta gadzina wygra to szykuje się III wojna, a to znaczy że wybory z góry ukartowane przez rządzących syjonistów i świat daje się rządzić tej … Czytaj całość

08-11-2016

ssU nas też sterowali ratingiem jak PIS objął władze wsadźcie sobie te giełdy sterowane przez was lewaczki w ,,,,,,,,,,

08-11-2016

Świat stanął na głowieJeżeli polityka nie gospodarka rządzi giełdą to należaloby zlikwidować naukę ekonomii a politycy powinni wyznaczać kursy walut . Chyba już tak jest

Rozwiń komentarze (9)