Notowania

gospodarka
20.12.2016 07:58

Wzrosty na Wall Street. Rynek pracy USA najsilniejszy od dekady

Zobacz jaki przebieg miała poniedziałkowa sesja na nowojorskiej giełdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła lekkie wzrosty głównych indeksów. Janet Yellen, prezes Fed, potwierdziła przekonanie o dobrej kondycji rynku pracy USA.

Na zamknięciu handlu indeks Dow Jones Industrial był 0,2 proc. nad kreską, na poziomie 19 833 pkt. Nasdaq Composite zwyżkował o 0,37 proc. do 5 457 pkt., a S&P 500 o 0,2 proc. do 2 262 pkt.

Do wzrostów DJI najmocniej przyczynił się Microsoft, zaś przedstawiciel branży farmaceutycznej Merck przewodził spadkom. Wśród spółek z S&P500 najlepiej radziły sobie firmy telekomunikacyjne, zaś najgorzej sektor paliwowy.

Przebieg poniedziałkowej sesji na Wall Street

Janett Yellen, szefowa Fed w poniedziałkowym wystąpieniu oceniła, że USA ma obecnie najsilniejszy rynek pracy od dekady i są oznaki przyspieszania wzrostu płac. Było to ostatnie wystąpienie członka Fed przed świętami Bożego Narodzenia.

Czy rzeczywiście sytuacja jest tak dobra? Inwestorzy w tym tygodniu czekają na szczególnie mocno na wypełniony publikacjami danych makro czwartek, który może potwierdzić siłę gospodarki. Tego dnia podany zostanie trzeci, końcowy odczyt PKB Stanów Zjednoczonych za trzeci kwartał, wstępne dane o zamówieniach na dobra trwałe oraz dochody i wydatki Amerykanów.

oprac. Damian Słomski

Tagi: gospodarka, giełda, finanse, pap, dji, nasdaq, s&p500, usa, wiadomości, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-12-2016

robertW EUROPIE GORZEJ W H-AMERYCE LEPIEJ PRZYPADEK

20-12-2016

ElaWojny sprzyjają jak zawsze gospodarce USA

21-12-2016

KarolDonald jeszcze nie zasiadł na tronie a efekty już widać...

Rozwiń komentarze (6)