Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wall Street: Indeksy w górę, linie lotnicze w dół

0
Podziel się

Wyniki sprzedaży ze świąt pociągnęły w górę detalistów. Gorzej było z akcjami linii lotniczych.

Wall Street: Indeksy w górę, linie lotnicze w dół
(Joe Jones/CC/Flickr.com)
bEhqoXNN

Lepsze wyniki sprzedaży osiągnięte podczas tegorocznego świątecznego sezonu zakupowego pociągnęły w górę notowania detalistów. Wyprzedawane były natomiast akcje linii lotniczych.

W piątek około 18 czasu polskiego jeden z pasażerów znajdujących się na pokładzie samolotu Northwest Airlines, lecącego z Amsterdamu do Detroit, usiłował dokonać na pokładzie zamachu bombowego. W konsekwencji tego wydarzenia oraz wywołanego nim niepokoju o bezpieczeństwo pasażerów potaniały wczoraj akcje linii lotniczych.

Papiery Delta Air Lines, do których należą linie Northwest potaniały o 4,1 procent. Z kolei walory US Airways oraz Continental Airlines straciły odpowiednio 6,7 i 3,1 procent.

bEhqoXNP

Od 1 listopada do Wigilii sprzedaż detaliczna w USA wzrosła o 3,6 procent. Gdyby jednak uwzględnić jeden dodatkowy, _ zakupowy _ dzień w tym roku to wzrost ten wyniósłby 1 procent. Inwestorzy ocenili, że pomimo tego jest to bardzo dobra wiadomość, a w jej konsekwencji wczoraj rosły ceny akcji detalistów. Wal-Mart zyskał 0,7 proc., natomiast walory Saks oraz Gap zwyżkowały odpowiednio o 1,33 i 1,4 procent.

Zadowoleni są na pewno akcjonariusze Fannie Mae oraz Freddie Mac, których ceny wzrosły wczoraj o 21 i 27 procent. W Wigilię Departament Skarbu ogłosił, że znosi ograniczenia dotyczące zaangażowania na rzecz tych przedsiębiorstw i zrobi wszystko, aby utrzymać ich płynność.

bEhqoXNV

Wszystkie najważniejsze indeksy amerykańskiego parkietu - S&P500, DJIA oraz technologiczny Nasdaq zakończyły wczorajszą sesję na plusie. Zwyżkowały one odpowiednio o 0,12, 0,26 i 0,24 procent.

bEhqoXOq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)