Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wall Street: Pierwszy taki tydzień od lipca

0
Podziel się

Ostatnia sesja upłynęła pod znakiem wyczekiwania na spotkanie ministrów finansów strefy euro.

Wall Street: Pierwszy taki tydzień od lipca
(Shiny Things/CC/Flickr)
bCXvzZZx

Ostatnia sesja tygodnia upłynęła pod znakiem wyczekiwania na rozpoczynające się we Wrocławiu weekendowe spotkanie ministrów finansów państw strefy euro i amerykańskiego sekretarza skarbu T. Geithnera.

Indeks szerokiego rynku S&P 500 rozpoczął sesje na poziomie 1215.1 pkt (+0.5 proc.) i od razu podążył w kierunku 1220 pkt. (+0.9 proc.), o który udało się jedynie _ otrzeć _, po czym niedźwiedzie przeprowadziły szybki atak, który zepchnął indeks do 1205.5 pkt (-0.3 proc.) w niespełna godzinę.

Zobacz wczorajsze notowania S&P500

Na szczęście bykom udało się odzyskać wigor i wyciągnąć indeks S&P 500 na powierzchnię po kolejnej godzinie handlu. W drugiej połowie indeks szerokiego rynku konsolidował się między 1212 a 1215 pkt, ale ostatecznie finiszował on na poziomie 1216 pkt (+0.6 proc.).

bCXvzZZz

Cały tydzień zakończył się wzrostem omawianego wskaźnika o 5.4 proc. i był to pierwszy tydzień ze wszystkimi sesjami na plusie od lipca. Nie udało się niestety przebić oporu z końcówki sierpnia 1220 pkt. Pozostałe indeksy nowojorskiego parkiet rosły dziś w zbliżonym tempie – indeks największych spółek za oceanem DJIA o 0.7 proc., natomiast technologiczny Nasdaq o 0.6 procent.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t156703.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/rostowski;mamy;przelomowe;porozumienie,29,0,913949.html) Rostowski: Mamy przełomowe porozumienie
We wspomnianym spotkaniu we Wrocławiu T. Geithner nakłaniał liderów Eurolandu do zwiększenia funduszu EFSF (440 mld EUR) poprzez lewarowanie.

W trakcie weekendu politycy będą się zastanawiać, jakich środków użyć, aby nie dopuścić do upadku Grecji i rozprzestrzenienia się efektów kryzysu fiskalnego na europejski sektor bankowy, a w konsekwencji na globalną gospodarkę.

Z danych makroekonomicznych pozytywnie zaskoczył dziś wstępny wrześniowy odczyt indeksu Uniwersytetu Michigan, badającego nastroje konsumentów. Wzrósł on z 55.7 pkt do 57.8 pkt, wobec oczekiwań rynkowych rzędu 56.5 pkt.

bCXvzZZF

Spośród indeksu blue-chipów DJIA najsilniejsze zwyżki kursów akcji odnotowały dziś: Procter & Gamble (+2.5 proc.), Intel (+2 proc.), Boeing (+1.7 proc.), General Electric (+1.7 proc.). Najgorzej wypadł natomiast Pfizer (-1.8 proc.) oraz Bank of America (-1.4 proc.).

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bCXvAaaa
KOMENTARZE
(0)