Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ważna decyzja dla będącego w upadłości PBG

0
Podziel się:

Decyzja zarządu podyktowana była stanem zaawansowania rozmów pomiędzy spółką a wierzycielami finansowymi.

Ważna decyzja dla będącego w upadłości PBG
(Zimmytws/Dreamstime)

PBG w upadłości układowej złożyło w Sądzie Rejonowym Poznań Stare Miasto, Wydział XI Gospodarczy dla Spraw Upadłościowych i Naprawczych wniosek o zmianę terminu zgromadzenia wierzycieli w sprawie głosowania nad przyjęciem układu z wierzycielami na koniec czerwca 2015 roku. Pierwotny termin głosowania został wyznaczony przez Sędziego Komisarza na dni 27, 28 i 29 kwietnia.

"Decyzja zarządu spółki (...) podyktowana była stanem zaawansowania rozmów pomiędzy spółką a wierzycielami finansowymi - tj. instytucjami finansowymi, będącymi głównymi wierzycielami spółki, posiadającymi powyżej dwóch trzecich ogółu wierzytelności układowych wobec spółki uprawnionych do głosowania nad układem, a zatem posiadającymi decydujący głos w sprawie przyjęcia układu spółki z wierzycielami" - czytamy w komunikacie.

Jak podano, w chwili obecnej kontynuowane są rozmowy w sprawie umowy restrukturyzacyjnej (...), której istotnym zapisem będzie zobowiązanie wierzycieli finansowych do głosowania za przyjęciem układu.

"Wniosek spółki stał się formalnie niezbędny, m.in. z uwagi na złożenie (...) przez niektórych wierzycieli finansowych wniosku do sędziego komisarza o zmianę postanowienia z dnia 19 października 2012 r. i dopuszczenie do ustanowienia, za zgodą nadzorcy Sądowego, zastawu finansowego i rejestrowego na akcjach Rafako (...), należących do spółki oraz podmiotu od niej zależnego - Multaros Trading Company Limited (...) tytułem zabezpieczenia przyszłych wierzytelności z tytułu obligacji. Obligacje (...) spółka może wyemitować na podstawie i w wykonaniu układu, zgodnie z propozycjami układowymi (...)" - czytamy dalej.

Według komunikatu, zgodnie z najlepszą wiedzą zarządu, wniosek wierzycieli dotyczący obciążenia akcji Rafako nie został do chwili obecnej rozpoznany.

"Wierzyciele wnieśli o wyznaczenie posiedzenia w sprawie rozpoznania ich wniosku, co pozostaje istotne dla spółki przy ustalaniu podmiotu, do którego właściwe będzie skierowanie wniosku o wyrażenie zgody na ustanowienie oczekiwanego przez wierzycieli zabezpieczenia. Spółka złożyła wniosek w uzgodnieniu z wierzycielami finansowymi i ich doradcami prawnymi, po otrzymaniu pisma pełnomocnika reprezentującego istotną grupę wierzycieli finansowych" - podsumowano w informacji.

PBG S.A. w upadłości układowej świadczy specjalistyczne usługi w zakresie kompleksowego wykonawstwa instalacji dla gazu ziemnego, ropy naftowej oraz paliw. Prowadzoną działalność wykonuje jako generalny realizator, uczestnik konsorcjum lub podwykonawca w zakresie: projektowania, wykonawstwa, remontów, eksploatacji i serwisu w obszarach: wydobycia i przesyłu gazu ziemnego i ropy naftowej oraz magazynowania gazu ziemnego i paliw (LNG, LPG, C5+ oraz CNG).

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)