Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wezwanie na akcje Global City Holdings. Spółka zniknie z GPW

0
Podziel się:

Główny akcjonariusz Global City Holdings chce wycofać spółkę z giełdy. Realizuje warunek postawiony przez prezesa GPW.

Wezwanie na akcje Global City Holdings. Spółka zniknie z GPW
(Cinema City)

Global City Holdings, operator kin Cinema City, ogłosił ofertę skupu ponad 20 milionów akcji własnych po 47,7 złotego za sztukę. Po ogłoszeniu wezwania kurs rośnie o 12 procent. Spółka zniknie z giełdy, ale musi spełnić warunki stawiane przez prezesa GPW, Pawła Tamborskiego.

Global City Holdings chce kupić dokładnie 20.769.368 akcji własnych po 47,7 złotego za papier. Jak podała spółka, sprzedaż akcji zadeklarowały już fundusze posiadające 26,6 procent akcji.

Akcje objęte wezwaniem to wszystkie akcje niebędące w posiadaniu większościowego akcjonariusza Global City Holdings. Oferowana cena jest o 13,9 procent wyższa od kursu akcji na poniedziałkowym zamknięciu notowań.

Kurs akcji Global City Holdings podczas wtorkowej sesji

"Fundusze emerytalne posiadające w sumie 26,6 procent akcji GCH - Nordea Otwarty Fundusz Emerytalny (posiadający 2,812,981 akcji), Otwarty Fundusz Emerytalny PZU Złota Jesień (2,205,695 akcji), Aviva Otwarty Fundusz Emerytalny Aviva BZWBK (3,894,108 akcji), ING Otwarty Fundusz Emerytalny (4,715,922 akcji), ING Dobrowolny Fundusz Emerytalny (2,850 akcji) oraz Nordea Dobrowolny Fundusz Emerytalny (1,032 akcji) - zadeklarowały na piśmie intencję sprzedaży spółce wszystkich posiadanych akcji GCH niezwłocznie po ogłoszeniu wezwania. Deklarację poprzedziła dyskusja przeprowadzona między porozumieniem funduszy a spółką" - podaje Global City Holdings.

"Jestem zadowolony, że po sprawnym zakończeniu procesu wymagającego licznych kontaktów i negocjacji z akcjonariuszem większościowym oraz porozumieniem funduszy emerytalnych, reprezentującym większość akcji spółki niebędących w posiadaniu akcjonariusza większościowego, jesteśmy obecnie gotowi by przeprowadzić wezwanie po cenie zaakceptowanej przez akcjonariusza większościowego oraz porozumienie funduszy emerytalnych" - powiedział przewodniczący rady dyrektorów GCH Mark B. Segall, cytowany w komunikacie.

Zapisy w wezwaniu zostaną przeprowadzone od 29 czerwca do 22 lipca 2015 r. Podmiotem pośredniczącym w wezwaniu jest Ipopema Securities. Wezwanie dojdzie do skutku, o ile zostaną złożone zapisy na co najmniej 13.632.588 akcji, stanowiących 26,6 procent głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Niezwłocznie po zakończeniu oferty skupu akcji własnych, Global CIty Holdings zamierza doprowadzić do wykluczenia swoich akcji z obrotu na GPW. Spółka złożyła już wniosek o wykluczenie akcji z obrotu.

Rada dyrektorów GCH zwołała także na 21 lipca 2015 r. walne zgromadzenie spółki, które ma zdecydować o wykluczeniu jej akcji z obrotu na GPW.

Pod koniec maja GPW zdecydowała o warunkowym wykluczeniu akcji GCH z obrotu giełdowego, uzależniając to od ogłoszenia przez akcjonariusza/akcjonariuszy większościowych wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji tej spółki przez wszystkich pozostałych akcjonariuszy oraz podjęcia przez organ stanowiący spółki, większością 4/5 głosów oddanych w obecności akcjonariuszy reprezentujących przynajmniej połowę kapitału zakładowego, uchwały o wyrażeniu zgody na wycofanie akcji tej spółki z obrotu giełdowego. Spółka ma sześć miesięcy na spełnienie tych warunków.

Global City Holdings (dawniej Cinema City International) jest największym akcjonariuszem Cineworld, drugiej pod względem wielkości sieci kinowej w Europie, zajmującej pierwsze lub drugie miejsce na poszczególnych rynkach działalności, włącznie z Wielką Brytanią, gdzie spółka jest liderem przy udziale rynkowym 27,7 procent. Sieć posiada 201 kin i 1 852 ekrany - wszystkie cyfrowe. Grupa dysponuje również szerokim portfelem nieruchomości w regionie środkowej Europy i Izraela.

Czytaj więcej w Money.pl

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)