Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Większościowi akcjonariusze Komputronika chcą wycofać spółkę z obrotu na GPW

1
Podziel się:
Większościowi akcjonariusze Komputronika chcą wycofać spółkę z obrotu na GPW

Większościowi akcjonariusze Komputronika - EKB i WB iTOTAL - planują ogłoszenie wezwania do zapisywania się na sprzedaż 100% akcji spółki i chcą wykluczyć je z obrotu na GPW, poinformował Komputronik.

Komputronik ujawnił informacje, które 25 stycznia 2017 r. zarząd spółki utajnił, "kierując się znaną sobie wolą akcjonariuszy większościowych dotyczącą reorganizacji emitenta polegającej na wykluczeniu akcji emitenta z obrotu na rynku regulowanym i zniesieniu dematerializacji akcji", podano w komunikacie.

"Realizacja przedmiotowego procesu miała nastąpić w wyniku przeprowadzenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż 100% akcji emitenta przez spółkę Marinera Invest sp. z o.o. z siedzibą w Plewiskach (wzywający) na podstawie pisemnego porozumienia [...], które miało zostać zawarte przez wzywającego oraz wspólników wzywającego, tj. spółkę EKB sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (kontrolowaną przez państwa Ewę i Krzysztofa Buczkowskich, EKB) i spółkę WB iTOTAL sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (kontrolowaną przez pana Wojciecha Buczkowskiego, WB iTOTAL)" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z wiedzą zarządu Komputronika, po 25 stycznia 2017 r. Marinera Invest, EKB i WB iTOTAL prowadzili negocjacje dotyczące treści porozumienia, a także Marinera Invest prowadził negocjacje w odniesieniu do dokumentacji dotyczącej finansowania przeprowadzenia wezwania z mBankiem

"11 kwietnia 2017 r. wzywający zawarł z bankiem umowę kredytu w celu finansowania nabycia akcji emitenta, na podstawie której bank miał udzielić wzywającemu kredytu umożliwiającego sfinansowanie wezwania. W dniu 12 kwietnia 2017 r. wzywający, EKB i WB iTOTAL zawarli porozumienie, zgodnie z którym wzywający miał ogłosić wezwanie w terminie 3 dni od daty zawarcia porozumienia. W dniu 12 kwietnia 2017 r. bank udostępnił wzywającemu kwotę kredytu" - czytamy dalej.

Według informacji ze strony internetowej spółki, EKB posiada 26,71% akcji Komputronika, a WB iTOTAL - 28,51%, co oznacza, że w rękach pozostałych akcjonariuszy znajduje się 44,78% walorów.

Komputronik - dystrybutor sprzętu IT - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należy również Benchmark Sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
jhg
7 lat temu
zycze im jak najgorzej