Notowania

transport
22.05.2015 08:25

Wielton kupił producenta naczep we Francji

Wielton kupił 65,31 procent we francuskiej spółce Fruehauf Expansion SAS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

Wielton kupił 65,31 procent we francuskiej spółce Fruehauf Expansion SAS za 9,5 mln euro. Dzięki zakupowi producenta naczep i przyczep Wielton może stać się trzecim graczem w Europie.

"Docelowo, spółka zamierza nabyć pozostałe akcje Frueahauf Expansion. (...) Ponadto, w związku z umową (...) Wielton, zawarł porozumienie z mniejszościowymi akcjonariuszami Fruehauf Expansion, panem Francis Doblin oraz kontrolowaną przez niego spółką Dauphine Investissements" - czytamy w komunikacie.

Porozumienie przewiduje m.in. zobowiązanie Wielton do nabycia przez spółkę, pod warunkiem skorzystania przez akcjonariuszy mniejszościowych z przysługującego im prawa (opcja put), pozostałych 34,69 procent akcji w Fruehauf Expansion za cenę 6,6 mln euro powiększoną o premię, której wysokość została uzależniona od przyszłych wyników finansowych Fruehauf SAS.

Kurs akcji spółki Wielton w ostatnich trzech miesiącach

Jednocześnie porozumienie przewiduje prawo Wielton do nabycia pakietu mniejszościowego na wymienionych powyżej warunkach (opcja call) w przypadku nieskorzystania przez akcjonariuszy mniejszościowych z przysługującej im opcji put.

Fruehauf SAS jest wiodącym producentem naczep i przyczep do pojazdów ciężarowych z ponad 40-proc. udziałem w kluczowym segmencie rynku naczep we Francji. Firma zatrudnia ponad 400 osób i produkuje rocznie ponad 4000 naczep. Roczne zyski firmy oscylują pomiędzy 2-3 mln euro przy obrotach na poziomie 100 mln euro. Fruehauf posiada nowoczesny zakład produkcyjny we Francji, a odbiorcami produktów są klienci w Europie, w tym głównie we Francji.

"Spółka traktuje nabycie ww. akcji jako inwestycję długoterminową. Zakup otwiera grupie Wielton drogę do zdobycia pozycji trzeciego największego producenta naczep w Europie z potencjałem produkcyjnym na poziomie 11 tys. produktów rocznie i obrotami powyższej 250 mln euro" - podaje Wielton.

Wielton to największy w Polsce producent i sprzedawca naczep i przyczep, a także zabudów na samochody ciężarowe. Jest to również jeden z dziesięciu wiodących producentów w Europie. Skonsolidowane przychody spółki ze sprzedaży sięgnęły 584 mln zł w 2014 r.

Tagi: transport, logistyka, wlt, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz