Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
hbd
30.12.2008 20:00

Wielu chce zbudować stadion w Warszawie

Sześć z ośmiu konsorcjów zgłoszonych do przetargu na generalnego wykonawcę Stadionu Narodowego w Warszawie spełniło kryteria przetargowe i mogą być zakwalifikowane do drugiego etapu przetargu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)

*Sześć z ośmiu konsorcjów zgłoszonych do przetargu na generalnego wykonawcę Stadionu Narodowego w Warszawie spełniło kryteria przetargowe i mogą być zakwalifikowane do drugiego etapu przetargu. *

_ Zdaniem komisji przetargowej spółki Narodowe Centrum Sportu sześć konsorcjów spełniło kryteria przetargowe i może być zakwalifikowane do drugiego etapu przetargu na wybór generalnego wykonawcy budowy Stadionu Narodowego. Decyzja o zakwalifikowaniu zapadnie po zakończeniu procedury przetargowej pierwszego etapu na przełomie stycznia i lutego 2009 roku _ - napisało w komunikacie Narodowe Centrum Sportu (NCS)..

Kryteria spełniło konsorcjum złożone ze spółek: Max Bögl Polska Sp. z o.o., Max Bögl Bauunternehmung GmbH&Co. KG oraz Budimex Dromex SA oraz konsorcjum: Hydrobudowa Polska oraz PBG z Alpine Bau Deutschland AG, Alpine Bau GmbH i Alpine Construction Polska Sp. z o.o.

Pozostałe konsorcja, które spełniły kryteria przetreagowe to: konsorcjum Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua z Mostostalem-Warszawa i J&P AVAX, konsorcjum Eiffage Budownictwo MITEX SA, Strabag sp. z o.o., Baugesellschaft Walter Hellmich GmbH, konsorcjum 1. John Sisk& Son Ltd., Henpol Sp. z o.o.

Kryteria przetargowe spełniło także konsorcjum firm MSF Moniz da Maia, Serra &Fortunato Empreiteiros SA, MSF-Polska sp. z o.o., Sociedade de construçáo, Soares da Costa SA, FDO Construçňes, Alexandre Barbosa Borges SA, ABB-FDO Polska Sp. z o.o., MARTIFER.

Konsorcjum China Metallurgical Group Corporation, Mostostalu- Export oraz oferta Dragados SA nie spełniły warunków przetargu. Zastrzeżenia dotyczyły wymogów formalnych, jak i warunków technicznych.

Konsorcja, które zakwalifikują się do drugiego etapu przetargu otrzymają projekt wykonawczy i dokumentację przetargową wraz z zaproszeniem do złożenia szczegółowej oferty. Na jej opracowanie będą miały 40 dni. Jedynym kryterium oceny ofert i wyboru wykonawcy jest najniższa cena.

Ostateczne oferty zawierające ceny zostaną złożone w marcu. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana w kwietniu.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: hbd, mtx, pqa, bdx, pbg, mso, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz